Володимир Бондаренко. Фото: Борис Корпусенко
Вперше парламентарі хочуть ухвалити закон про столицю за спеціальною скороченою процедурою розгляду, що суперечить Конституції України. За цим законодавством Київ житиме протягом наступних десятків років.
Київ потребує нового та сучасного Закону про столицю. Проте його ухвалення поспіхом, без широкомасштабного експертного та громадського обговорення, може призвести до колапсу у столиці.
Про це в етері телеканалу «Прямий» заявив заступник міського голови — секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко.
Адже будь-яка кома, неправильно виписаний термін або проблеми у втіленні закону в життя позначаться на усіх сферах столичної життєдіяльності: від медицини до транспорту, а отже — можуть призвести до колапсу в Києві.
«Більш того, закон про столицю не має бути інструментом політичної боротьби, він має відповідати Конституції України, враховувати кращі європейські практики місцевого самоврядування.
Наприклад, Київ стає єдиним містом в Україні, де префект може наглядати за діями міського голови. Через закон про столицю намагаються внести зміни до Закону про місцеве самоврядування та обмежити управлінські можливості депутатів місцевих рад. Це є небезпечним прецедентом для місцевого самоврядування по всій Україні», — зазначив Володимир Бондаренко.
Також закон у нинішній редакції, у випадку його прийняття, може колапсувати управління районами Києва та призвести до існування паралельних структур управління у столиці. А передача певних повноважень із міського рівня на рівень Кабінету Міністрів України взагалі виглядає незрозумілою та немотивованою.
«Коли ми говоримо про закон, за яким усі кияни мають жити наступні десятиліття, його неможливо ухвалити „з кондачка“. Потрібно вийти до людей та запитати, що саме їм потрібно від цього законопроєкту та чого хочуть саме вони. Особливо враховуючи те, що на тогорічних місцевих виборах мешканці столиці чітко показали кому вони довіряють керівництво Києвом, і нехтувати їх вибором не можна», — підкреслив Володимир Бондаренко.
За словами Володимира Бондаренка, все більше національних експертів та міжнародних партнерів України виступають із пропозиціями доопрацювати законопроєкт про столицю з огляду на суперечності як Конституції України, так і Європейській хартії місцевого самоврядування.
На минулому пленарному засіданні Київради, яке відбулося 18 листопада, міські депутати звернулися до Президента України, Верховної Ради України щодо ситуації навколо законопроєкту «Про місто Київ — столицю України».
Необхідність направлення звернення до вищих органів влади України викликана тим, що вперше до передбаченого Конституцією України закону застосовується спеціальна скорочена процедура розгляду.
Саме за цією процедурою парламентарі хочуть ухвалити закон, за яким житиме Київ протягом наступних десятків років.
Водночас Європейська хартія місцевого самоврядування визначає, що у процесі планування та прийняття рішень щодо всіх питань, які безпосередньо стосуються органів місцевого самоврядування, мають проводитися консультації своєчасно та належним чином.
Своє бачення з приводу законопроєкту про столицю висловила депутатка Київради, Президент Асоціації адвокатів України Зоя Ярош.
Інна БІРЮКОВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua