6 липня 1958 року Національний комплекс «Експоцентр України» розпочав свою роботу. Ініціатором його створення був Микита Хрущов, який особисто був присутній й на відкритті комплексу.
Будівництво ВДНГ тривало 6 років, але результат того вартує. Авторам проєкту вдалося поєднати в архітектурі ВДНГ безліч архітектурних стилів, актуальну на ті часи космічну тематику та український колорит. Експозиції розповідали про розробку перших комп'ютерів, новаторський спосіб зварювання Патона, літаки АН, тощо.
Дуже швидко ВДНГ став одним з головних місць Києва. Експоцентр неодноразово відвідували державні діячі: глава В'єтнаму Хо Ше Мін, президент Франції Генерал де Голль, Генеральний секретар ООН У Тан, президент Югославії Броз Тіто, прем'єр-міністр Індії Шастрі, прем'єр-міністерка Великобританії Маргарет Тетчер.
Побудований, як величне місце досягнень, ВДНГ займає 286 га території та нараховує 180 будівель і споруд, 20 з яких мають статус історико-культурних пам'ятників України. Цей архітектурний шедевр радянського необароко стає справжнім символом швидкої післявоєнної відбудови та впевненості у майбутньому цілої країни.
Наразі ВДНГ переживає багато змін, поступово перетворюючись на культурно-інноваційний центр. Саме тут вперше в Україні було створено унікальний сезонний розважальний парк «Зимова країна на ВДНГ» із величезною ковзанкою, гірками, центральним офісом українського Діда Мороза, маршрутами для прогулянок верхи, парком крижаних скульптур, святковими ярмарками. З настанням теплої погоди на зміну зимовим розвагам приходить інший розважальний проект – «Літо на ВДНГ». Він об’єднує у собі: гойдалковий та мотузковий парки, концертний зал та відкриту сцену, сферичний кінотеатр, виставка метеликів, відкритий басейн, кінну школу верхової їзди, зону відпочинку «Сад гамаків», хаби та квести, рекреаційні зони.
Нагадаємо, у Києві очищують питну воду двома новими способами
Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.
Sourse: vechirniy.kyiv.ua