В’їзд – через блокпост: Київ

Все про коронавірус

Цього року Київ по-особливому готується до Великодня. Посилює контроль на в’їздах у місто, дезінфікує вулиці, зупинки, під’їзди у будинках та заочно готується до ЗНО.

Про це та інше розповів мер столиці Віталій Кличко під час традиційної онлайн пресконференції.

Статистика застерігає

Станом на 16 квітня у Києві вже 644 підтверджені випадки захворювання на COVID-19. Лише за добу захворювання діагностували у 32 людей. З них – один медик. Також, на жаль, ще 1 летальний випадок.

Серед тих, що захворіли: 11 жінок віком від 29 до 80 років і дворічна дівчинка та 20 чоловіків – від 19 до 60 років. До лікарень столиці госпіталізували трьох пацієнтів. Інші лікуються на самоізоляції, під контролем медиків.

Лавра на карантині

За добу ще у 32 служителів Києво-Печерської лаври взяли зразки на ПЛР-тести. Загалом там підтвердили у понад 90 випадків захворювання на коронавірус.

– У Києво-Печерській Лаврі, яку закрили на карантин, тривають протиепідемічні заходи. Також медики контролюють стан хворих з легкою формою вірусу, які лікуються на самоізоляції на території Лаври. Усіх служителів оглядають щодня. За необхідності – госпіталізують. Є випадки захворювань і в Іонінському монастирі. Там сьогодні працюють санітарні лікарі. І ми розглядаємо питання закриття його на карантин, – підкреслив мер Києва.

Медики на особливому контролі

У стаціонарах київських лікарень від коронавірусу сьогодні лікуються 19 медичних працівників. Загалом, на самоізоляції перебувають 179 медиків, які контактували з пацієнтами, хворими на коронавірус.

– Нагадаю, зараз всіх киян з діагнозом пневмонія обов'язково тестують на коронавірус. А в усіх медичних закладах, звідки лікарів відправили на самоізоляцію чи лікування, провели протиепідемічні заходи. Та тимчасово призупинили ургентну госпіталізацію в ці медичні заклади. Всі медики, які контактували з хворими, проходять обов’язкове ПЛР- тестування на COVID-19, – додав Віталій Кличко. 

Мер також прокоментував інформацію, яка з'явилася в ЗМІ про нібито закриття міської лікарні № 6. Медзаклад продовжує надавати допомогу пацієнтам, які раніше були госпіталізовані в ургентному порядку. Зокрема, з пневмоніями. Але нових пацієнтів на сьогодні не приймає. Серед медиків, які захворіли за цей час у столиці, є медики з шостої лікарні – 15 медпрацівників. Більшість із них лікуються вдома, під контролем лікарів.

Температурний режим та блокпости

Від 16 квітня посилено контроль на в’їздах у столицю. Водіям та пасажирам транспорту на основних в’їздах до Києва виміряють температуру.

– Ми встановили 9 пропускних пунктів, де всі авто, що прямують у місто, перевірятимуть медики та правоохоронці. Такі суворі обмеження зумовлені тим, що, за прогнозами медиків, після свят може відбутися різке збільшення кількості хворих на коронавірус. Щоб упередити такий сценарій, щоб не допустити колапсу в лікарнях, ми запроваджуємо такі обмежувальні заходи, – сказав мер.

Керівників підприємств та роботодавців просять у найближчі кілька днів максимально забезпечити дистанційну роботу працівників.

Також киянам нагадали про те, що у святкові дні посилену службу в столиці нестимуть правоохоронці. Контролюватимуть дотримання правил обмежень у публічних місцях, парках та скверах, біля храмів. Загалом за час обмежень у Києві поліція склала вже майже 900 протоколів щодо порушників карантину.

– Я звертаюся до киян та всіх українців: не їдьте без нагальної потреби нікуди на свята. Не йдіть до церкви, не гуляйте в парках! Це – ваша безпека і ваше життя!, – наголосив Віталій Кличко.

Будинки дезінфікують за протоколом

Багатоквартирні будинки, де виявлені випадки захворювання або де кияни перебувають на самоізоляції, дезінфікують рятувальники за спеціальними протоколами і використовуючи спецзасоби, які рекомендовані фахівцями ВООЗ.

Також щодня працівники комунальних підприємств та управляючих компаній обробляють під’їзди житлових будинків (а їх понад 11 тисяч), прибудинкові території та сміттєві баки.

Більше місяця працюють в посиленому режимі комунальні служби, які дезінфікують дороги. Щодня на маршрути виходять понад 50 спецавтомобілів. Щодня використовують 600-700 літрів спецзасобів, які додають у воду. Хоча громадський транспорт столиці працює в режимі обмежень, дезінфікують всі без винятку зупинки. Адже частина стратегічних підприємств та організацій, що власним транспортом возять співробітників на роботу, використовують зупинки як місце збору своїх працівників.

ЗНО за графіком

Зовнішнє незалежне оцінювання відбудеться в будь-якому випадку, але терміни його проведення залежать від того, коли будуть зняті обмеження. У цьому питання міська влада співпрацює із Міністерством освіти. Наразі йдеться про два сценарії проведення ЗНО. Якщо до початку червня – тоді проведення пробного ЗНО буде в червні, а з 25-го червня – основна сесія ЗНО. Якщо ж терміни обмежень будуть продовжені, і пробне ЗНО буде в серпні, то з 25-го серпня проведуть основну сесію ЗНО.

За словами мера, сьогодні головне завдання – підготувати випускників до ЗНО. А учнів інших класів – до переходу в наступні класи. Сьогодні школярі навчаються дистанційно.

– Хочу також нагадати, що телеканал «Київ» першим почав транслювати відеоуроки для школярів. Щодня, по чотири уроки на день. Досвід освітнього проєкту столиці держава розповсюдила на всю країну в рамках проєкту «Всеукраїнська школа онлайн», – зазначив Віталій Кличко.

Мер столиці переконаний, що вчителі із задоволенням зустрінуться зі своїми учнями і швидко надолужать все, що пропустили. А також оперативно підготують та якісно проведуть ЗНО. Аби учні старших класів могли вступити у вищі навчальні заклади.

Що було б без карантину

Вітчизняні вірусологи порахували, що якби вчасно не запровадили обмежувальних заходів, то в Україні вже було б близько 17 тисяч хворих на коронавірус. Це – дані Міністерства охорони здоров’я. Вірус – агресивний і небезпечний. Усього за кілька тижнів він стрімко розповсюдився світом. І сьогодні вже понад понад 2 мільйона хворих. Більше 128 тисяч – померли від ускладнень. Віталій Кличко нагадав, що Китай зміг стримати епідемію тільки через 2 місяці суворих заходів – люди чітко дотримувалися умов самоізоляції. Він зазначив, що ситуація в Україні більш стабільна завдяки вчасно запровадженим обмежувальним заходам.

– Сьогодні Київ та Україна, завдяки вчасно запровадженим обмеженням, має найменшу кількість хворих серед країн європейського простору. Але, якщо ситуацію зараз не втримати, – буде не до жартів в соцмережах і не до роздумів про всесвітню змову, – сказав мер столиці.

Він закликав киян, не допустити вибуху хвороби – дотримуватися правил.

Читай "Вечірку" в Telegram та Facebook. 

Sourse: vechirniy.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *