Супрун розвіяла нові міфи про коронавірус Київ

На сьогоднішній день, чутки про коронавірус розповсюджуються швидше, аніж сам COVID-19. Колишня в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун у мережі Facebook, спростувала нові фейки про коронавірус.

• Курці хворіють на COVID-19 рідше, ніж люди, які не курять

Супрун пояснила, що висновок про те, що курці менше хворіють, зробили на основі одного дослідження, що включало 140 пацієнтів в Ухані. Серед цих 140 хворих на COVID-19 було лише 1,4% курців. І це (здебільшого медіа) розцінили як сигнал, що можна поширювати статті із заголовками, що курці не хворіють!

-Навпаки куріння підвищує ризики інфікуватися вірусом SARS-CoV-2, а також може ускладнити перебіг хвороб. Як саме? Під час куріння люди частіше торкаються свого обличчя. Також курці мають вищі ризики захворіти на гострі респіраторні інфекції, зокрема, куріння збільшує ймовірність того, що їхній перебіг буде важким – коментує медик. -Насамкінець, куріння підвищує ризик мати хронічні хвороби легень та спричиняє нестачу кисню в організмі — гіпоксію.

• Є спеціальні знезаражувальні пластинки, які дозволяють дезінфікувати все навколо, та захищають від вірусу

Такі «блокувальники» вірусу не лише недієві, а й небезпечні, адже при контакті з вологістю (або й навіть потом людини) може виникати хімічна реакція. Кислота, що утворюється, залишає хімічний опік на тілі.

-ВООЗ стверджує, що не існує жодних лікувальних та профілактичних засобів проти COVID-19. Попри сильне бажання заспокоїти себе використанням таких пластинок, пам’ятайте, що немає жодних наукових доказів їх ефективності – наголошує Супрун.

• Перекис водню допомагає лікувати COVID-19

 Перекис водню можна використовувати як засіб для механічного промивання відкритої рани або знезараження ураженої ділянки шкіри.

• Вежі 5G поширюють вірус

-Черговий російський фейк, через поширення якого у Британії почали підпалювати та знищувати вежі 5G мобільних операторів. Начебто радіохвилі якимось чином пригнічують імунну систему, а також мають здатність поширювати вірус також — розповідає Супрун.

ВООЗ підтвердило, що віруси не можуть поширюватися радіочастотними хвилями.

• Якщо затримати дихання на 10 секунд, можна самостійно діагностувати COVID-19

Йдеться про повідомлення начебто тайванських чи китайських вчених. Вони переконують, що якщо ви затримаєте дихання на 10 секунд і маєте відчуття дискомфорту або й навіть кашель, то в ваших легенях є фіброз (кінцева стадія запальних або деструктивних процесів). Мовляв, це і є першим симптомом COVID-19.

Запам’ятайте: немає жодних наукових доказів ефективності цієї дихальної вправи як тесту на вірус. Для підтвердження наявності вірусу SARS-CoV-2 в організмі необхідно проводити ПЛР-тестування.

• Алкоголь захищає від COVID-19

Попри поширене уявлення про те, що алкоголь міцності вищої за 60 градусів за аналогією до антисептика мав би дезінфікувати та вбивати вірус «зсередини» , це так не працює.  

• Можна розпилювати алкоголь чи хлоровмісні розчини на тіло. Це допоможе вибити вірус

 Ні, це не допоможе знищити вірус, особливо, якщо він вже потрапив в організм. Розпилення таких речовин може бути шкідливим для одягу чи слизових оболонок (тобто очей, рота). Хлор чи спирт можуть бути корисними лише для дезінфекції поверхонь, але їх потрібно використовувати за відповідними рекомендаціями та інструкціями.

• Ультрафіолет та сушки для рук вбивають вірус

— Вірус можна знищити миттям рук з милом щонайменше 30 секунд або обробкою шкіри рук антисептиком зі вмістом спирту не менше ніж 60%. Не варто використовувати ультрафіолетові лампи для того, аби продезінфікувати руки. Це може спричинити подразнення шкіри – підсумувала Супрун.

 

Використання матеріалів сайту лише з активним посиланням на vechirniy.kyiv.ua

Sourse: vechirniy.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *