Про здоров`я малюка треба дбати з народження. Фото: з відкритих джерел
Такі заклади створять у кожному районі столиці. Вони призначені для дітей до чотирьох років.
У Києві створять десять Центрів раннього втручання. Такі заклади працюватимуть у різних районах столиці.
Центри раннього втручання призначені для надання допомоги дітям до чотирьох років, які мають порушення розвитку чи ризик виникнення таких порушень, а також їхнім родинам.
Таке рішення нещодавно прийняла Київська міська рада.
Центри призначені для дітей до 4 років. Фото: з відкритих джерел
НАВІЩО ПОТРІБНІ ЦЕНТРИ РАННЬОГО ВТРУЧАННЯ
Мережа центрів раннього втручання успішно працює у багатьох розвинутих країнах світу. Така послуга дозволяє вчасно виявити та скорегувати порушення розвитку дитини, з тим, аби уникнути інвалідності й в майбутньому забезпечити їй повноцінне життя.
На жаль, в Україні мережа Центрів раннього втручання ще не створена. Звичайно, у деяких регіонах заклади подібного типу працюють, але мова йде про поодинокі випадки.
Тому у питанні створення цілої мережі Центрів наша столиця буде першопрохідцем.
Центри раннього втручання у Києві створюватимуть на базі центрів соціально-психологічної реабілітації.
Фінансуватися такі заклади будуть з міського бюджету.
Ранній період розвитку дитини дуже важливий. Фото: з відкритих джерел
ЯК ПРАЦЮВАТИМУТЬ ЦЕНТРИ РАННЬОГО ВТРУЧАННЯ
Програма раннього втручання призначена для дітей віком від 0 до 4 років. Це — послуга раннього виявлення та профілактики порушень розвитку дитини, допомога її сім’ї.
В основному до таких центрів звертаються батьки дітей з групи ризику, які уже мають (або ще не мають, але існує підозра) різні неврологічні діагнози. А також — сім`ї, які помічають якісь відхилення у розвитку дитини. Найчастіше — це коли дитина не розмовляє або має певні проблеми з фізичним розвитком, поведінкою чи грою.
А іноді батькам просто необхідна консультація щодо організації харчування малюків з певними порушеннями розвитку.
А ще тут консультуватимуть сім`ї з питань емоційних труднощів, пов`язаних з післяпологовою депресією матері, психологічним прийняттям порушень у дитини тощо.
Також надаватимуть допомогу в облаштуванні приміщення по догляду за дитиною за місцем проживання.
І, звичайно, здійснюватиметься супровід дітей під час переходу від послуги раннього втручання до інклюзивно-ресурсного центру та закладів освіти.
В Центрах раннього втручання є всі необхідні фахівці. Фото: з відкритих джерел
Послуга раннього втручання передбачає комплексну роботу таких фахівців: лікар-невролог, психіатр, фізичний терапевт, ерготерапевт, соціальний працівник, логопед, психолог.
Унікальність центрів раннього втручання і в тому, що всі ці фахівці зібрані в одному місці. Тому батьки, які звертаються за допомогою, не витрачають час у пошуках різних лікарів.
Більше про те, як Київ змінює філософію ставлення до соціальної сфери можна прочитати в інтерв`ю«Вечірнього Києва» із заступницею голови КМДА Мариною Хондою, яка опікується соціальною сферою столиці.
КОМЕНТАР
Марина Порошенко, депутатка Київради, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики:
— Київ може стати прикладом для всієї України, створивши мережу Центрів раннього втручання. Цим рішенням ми наближаємо нашу столицю до кращих європейських практик та виводимо мережу надання соціальних послуг столиці на якісно новий рівень.
Робота таких закладів допоможе вчасно виявити та скорегувати порушення розвитку дитини, забезпечити супровід та підтримку таких сімей.
Саме раннє втручання запобігає майбутній інвалідності дітей — громадян України.
Якщо говорити про бюджет, то створення таких центрів на перспективу може стати важливим показником зменшення фінансового навантаження не тільки для Києва, а й для всієї країни. Тому, що зменшить кількість осіб, які знаходяться на довічному державному утриманні.
Інна БІРЮКОВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua