Валентин КОВАЛЬСЬКИЙ
У столиці розширюється географія туберкульозу: якщо торік було виявлено 965 хворих на активний туберкульоз, то в цьому році – вже 1025.
Серед обстежених киян до груп ризику відносять пацієнтів психоневрологічних інтернатів, ветеранів, малозабезпечених і соціально незахищених груп населення.
Зростання кількості «туберкульозників» пов`язано зі збільшенням осіб, які не проходять профілактичні медичні огляди і проживають у Києві без реєстрації.
Для боротьби з цією хворобою у столиці розробили цільову програму, яка діятиме до 2021 року.
За даними Департаменту охорони здоров'я, в цьому році потрібно витратити 7,2 млн грн для закупівлі необхідних ліків і послуг.
– Соціальна підтримка хворих на туберкульоз, які знаходилися на амбулаторному лікуванні, дала можливість в 2019 році підвищити ефективність лікування. Показник перерваного лікування знизився удвічі: із 4,8% у 2016 році до 2,1% – на початок жовтня-2019 – повідомляє в. о. директора Департаменту Галина Зборомирська.
Бактеріологічна зброя: Києву загрожує епідемія туберкульозу
Щоб перевірити легені киян, у столиці запустили два пересувні флюорографи. За 9 місяців 2019 року обстежили 7302 пацієнтів, торік – 9259.
Зменшення кількості пацієнтів пов`язано зі значним скороченням заявок на обстеження, поданих від керівників районних підрозділів охорони здоров`я (торік за аналогічний період подали 85 заяв, у 2019 – лише 35).
Жодної заявки не подали зі здравниць чотирьох районів столиці: Подільського, Шевченківського, Печерського та Святошинського.
Страшні легені: у 636 киян діагностували туберкульоз
Сімейні лікарі рекомендують регулярно проходити медичну перевірку і робити флюорографію.
Ми є в Telegram (стеж за збоями в міському транспорті з нами).
Sourse: vechirniy.kyiv.ua