Штучна вентиляція легень рятує не всіх: пояснила Супрун

На сьогоднішній день українців хвилює наскільки потужно лікарні можуть надавати інтенсивну терапію та проводити штучну вентиляцію легень, і головне – запобігати смертельним випадкам.На ці питання відповіла колишня в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун у мережі Facebook. 

— Стисла відповідь така: апарати штучної вентиляції легень (ШВЛ) дуже потрібні, і можуть врятувати життя, але не все від них залежить, — коментує Супрун.

Як «працює» вірус SARS-CoV-2

Цей вірус здатен проникати в клітини легень, серця, нирок, а також кишківника. Через це хворобу COVID-19 часто супроводжують гостре ураження легень, нирок, серця, біль в тулубі, в тому числі у пацієнтів, що не мали патологій цих органів раніше. Але передусім вірус уражає дихальну систему: проникає в клітини легенів і починає там розмножуватися, через що дихання ускладнюється, та виникають кашель і задуха.

Яким є легкий перебіг COVID-19

-В разі легкого перебігу коронавірусної інфекції в більшості випадків буває сухий чи продуктивний кашель (коли харкотиння відходить), біль в м’язах, і температура до 39 градусів, а також можливий розвиток «легкої» пневмонії- пояснює медик.

Яким є важкий перебіг COVID-19

Близько 15% хворих мають помірний чи важкий перебіг хвороби, та потребують госпіталізації та додаткового отримання кисню, і 5% людей — інтенсивної терапії та штучної вентиляції легень.

Найпоширенішими ускладненнями та безпосередньо причинами смерті при COVID-19 є важка пневмонія та синдром гострого респіраторного дистресу (ураження), сепсис, поліорганна недостатність (відмова функціонування багатьох органів), гостре ураження нирок чи серця. Найпоширенішими станами, що супроводжують летальні випадки хвороби, є серцево-судинні хвороби, гіпертензія, цукровий діабет, хронічні хвороби дихальних шляхів, рак та вік понад 70.

Кому і навіщо буває потрібна інтенсивна терапія та штучна вентиляція легень

Інтенсивна терапія та підключення до апарату штучної вентиляції легень дійсно критично потрібні в разі розвитку важкої пневмонії чи гострого респіраторного дистрес-синдрому, або нездатності людини дихати самостійно, наприклад, під час штучного введення в кому при сепсисі.

Але самими лише «вентиляторами» (медичний сленг, яким медики позначають апарати ШВЛ) істотно летальність при COVID-19 до нуля не знизити. В першу чергу, люди потребують не штучної вентиляції легень, а базової та складної підтримки серцевої діяльності, і лише потім — розширеної (посиленої) та базової підтримки дихання та діяльності органів.

Sourse: vechirniy.kyiv.ua

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *