Ольга КОСОВА
Стати жертвою крадіжки у транспорті може кожен. Іноді злодіїв ловлять «на гарячому», але частіше їм вдається безкарно зникнути разом із награбованим. Про це й свідчить «свіжа» статистика крадіжок у Київському метрополітені.
У Головному управлінні Національної поліції у м. Києві повідомили «Вечірньому Києву», що з кінця травня (тобто, від відкриття метро після карантину) по кінець жовтня пасажири подали 287 заяв про крадіжки.
Загалом за рік, з жовтня 2019 року по жовтень 2020 року, зареєстрували 464 кримінальних правопорушень за статтею 185 (Крадіжка) Кримінального кодексу України. З цієї кількості лише шістнадцятьом особам повідомлено про підозру.
– Складність розкриття кишенькових крадіжок полягає у тому, що основна кількість скоюється в рухомому складі та на пересадочних вузлах метрополітену з великою кількістю пасажирів, – зазначають столичні поліцейські. – Крім того, значна кількість злочинів вчиняється за межами метрополітену, а у зв’язку з тим, що на кожній станції знаходяться працівники поліції, то громадяни звертаються до них з приводу крадіжок.
Більшість крадіжок трапляється у ранковий і вечірній час, відповідно у години пік. Предмети «полювання» теж залишаються традиційними – це мобільні телефони, гаманці з документами, банківськими картками і грошима. Також поліція метро часто знаходить і повертає пасажирам планшети, ноутбуки, предмети одягу, парасольки.
Враховуючи ситуацію, у поліції просять киян і гостей міста не тримати цінні речі у місяцях, що доступні кишеньковим злодіям.
– У разі відсутності речей на території Київського метрополітену необхідно звертатися до бюро знахідок метро або до поліцейських на станції підземки, – підкреслюють правоохоронці.
Нагадаємо, що у Києві затримали серійного крадія велосипедів.
Титульне фото: Mysh Mark
Використання матеріалів сайту лише з активним посиланням на vechirniy.kyiv.ua
Sourse: vechirniy.kyiv.ua