Салют у Києві: як допомогти собаці його пережити

Ярослава ЗОЛОТЬКО

Незважаючи на заборону Київської міської ради застосовувати піротехнічні вироби, прихід Нового року в столиці вже традиційно святкують із шумними салютними канонадами. Страждають від цього брати наші менші.

Зоозахисники стверджують, що за новорічну ніч губиться собак більше, ніж за цілий рік. Як це відбувається? Налякана тварина біжить світ за очі, а потім ми бачимо пости у Facebook із закликом допомогти знайти собачку. 



Що ж робити власникам чотирилапих, щоб убезпечити тваринку? З цим запитанням «Вечірка» звернулася до кінолога Дмитра Козоріза.

Ось його поради:



1. Не гуляти із собакою у самий «час N», коли найбільше бахкає, а саме в ніч з 31 грудня на 1 січня з 00.00 до 02.00. Проте салюти можна зустріти до 14 січня. Тому до них потрібно бути завжди готовим.

2. Наскільки злякається собака, залежить також від власника. Якщо, побачивши салютну установку, господар з криками втікає і тягне за собою тварину, то й вона злякається ще більше, адже «вожак зграї» чомусь тікає.

– Від поведінки господаря залежить реакція собаки. Часто пес не боїться пострілів, господар, намагаючись його уберегти від цих звуків, поводить себе так, що собака лякається. Є таке поняття, як інстинкт наслідування, – зазначає Дмитро Козоріз.

До того ж ця ситуація небезпечна тим, що надалі собака реагуватиме на всі різкі звуки. 

3. Побачивши салютницю, потрібно зрозуміти, що втекти ви вже не встигнете. Тому собаку потрібно посадити так, щоб він бачив, що відбувається, погладжувати чи обійняти його та спокійно розмовляти, заспокоюючи. 

4. Пес обов’язково повинен бути на повідку. На ошийнику має бути написано контакт господаря.

Пес може не лише загубитися, а й, втікаючи, потрапити під машину. Дмитро Козоріз також розповів, що починаючи з листопада на майданчику, де проводить заняття для собак, їх привчають до голосних звуків, стріляючи зі стартового пістолета. 

А за інформацією Київської команди порятунку тварин, страждають не лише собаки, а й коти. Наляканий кіт може вислизнути як з ошийника, так і з рук господаря. Тому в новорічний період транспортувати чотирилапих потрібно лише в переносці. Якщо ж біда вже сталася, то зоозахисники радять звертатись з оголошенням у групу «Загубилась, знайдена собака». 

Ще одна загроза, яка чекає на собак у новорічні свята, – бите скло. Тварина може наступити і порізати собі лапу. Для того щоб цього не трапилось, кінолог рекомендує обійти галявину і подивитися, чи немає там битого скла або викинутих недоїдків, перед тим, як спускати собаку з повідка. Як спосіб вберегти лапки улюбленця – придбати для нього взуття. Деякі браті наші менші із задоволенням носять чобітки. 

Слідкуйте за актуальними новинами на наших каналах у Telegram та Facebook.

Sourse: vechirniy.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *