Вікторія Гребінь
Вимушена самоізоляція під час карантину – це випробування для більшості родин. І не всі переносять його гідно. Кількість конфліктів у «чотирьох стінах» зростає настільки, що пари знаходяться на межі розриву.
Журналісти «Вечірнього Києва» вирішили дізнатися, яка ситуація наразі у Києві. Чи побільшало випадків домашнього насильства під час карантину, та як цьому протидіяти, розповіла психолог Київського міського Центру роботи з жінками Альона Грицай.
Фахівець зазначає, що збільшення звернень від жінок спостерігається, хоч і не критично. І пояснює, чому ж карантин так впливає на родини.
– Карантин – непростий період: вимушена соціальна ізоляція, економічна нестабільність, пандемія викликає у людей доволі сильні переживання, в першу чергу, за своє здоров’я та здоров’я рідних, – розповідає Альона Грицай. – Другий аспект – це невизначеність ситуації: коли закінчиться карантин, які будуть його наслідки? Цього ніхто не знає. Третій аспект – це безробіття. Всі ці умови впливають на психологічний стан як чоловіка, так і жінки.
Фахівець радить, як зберігати гармонію в родині під час карантину:
• Уникати суперечок. Спілкування – важлива складова стосунків, тож намагайтеся проговорювати з партнером(-кою) теми, які вас турбують саме тоді, коли ця проблема тільки починає назрівати.
• Не накопичуйте негативні емоції.
• Не звинувачуйте.
• Намагайтеся зрозуміти свого партнера(-ку).
• Підтримуйте один одного.
• Не концентруйтеся на негативі.
– Займайтеся спільними приємними справами, як з чоловіком так і усією сім’єю. Не забувати про свої внутрішні потреби, чим, можливо, ви давно хотіли зайнятися, що приносить задоволення. І пам’ятайте: карантин зрештою завершиться, і все повернеться до звичного життя, – додає Альона Грицай.
У разі виникнення потреби у допомозі киянки можуть звертатися до Служби психологічної підтримки Київського міського центру роботи з жінками за номером 044 272-15-00 (з мобільного) або 15-00 (зі стаціонарного телефону).
Також можна отримувати безкоштовні онлайн консультації психолога або психотерапевта за допомогою програми «Skype» з 9:00 до 18:00.
Онлайн-консультація проводиться за попереднім записом за вказаними телефонами або через повідомлення про бажаний час консультації в Skype – «dovira1500». Обов’язково треба обрати форму консультації – психологічну, психотерапевтичну, аудіо або відео.
Читай "Вечірку" в Telegram та Facebook.
Sourse: vechirniy.kyiv.ua