Півсотні столичних об’єктів занесуть до культурної спадщини. Фото з архіву «Вечірнього Києва»
У 2020 році Департамент охорони культурної спадщини направив на Мінкульт подання для надання статусу пам’яток 64 об’єктам
У 2020 році за результатами інвентаризації об’єктів культурної спадщини Департаментом охорони культурної спадщини КМДА направлено пропозиції та облікову документацію Міністерству культури та інформаційної політики України щодо занесення 64 об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Про це повідомив директор Департаменту охорони культурної спадщини Олександр Никоряк.
Окрім того, було виявлено, досліджено та занесено до Переліку об’єктів культурної спадщини міста Києва (щойно виявлені об’єкти культурної спадщини) 10 об’єктів. Зокрема, такі знакові споруди:
- будинок Українського інституту науково-технічної експертизи та інформації на вул. Антоновича, 180 (тарілка);
- будинок житловий, в якому мешкали скульптори Макогон І.В. і художниця Яблонська Т.Н. на пров. Мар’яненка, 14;
- будинок звукозапису Українського радіо на вул. Леоніда Первомайського, 5-В;
- зали Прощання (Ритуальні корпуси Київського крематорію) на вул. Байковій, 6.
Також розроблено 9 паспортів на пам’ятки національного та місцевого значення. Забезпечено виготовлення та встановлення 22 охоронних дошок на пам’ятках, що сприяє популяризації культурної спадщини на території міста Києва.
Спільно із громадськістю здійснюються заходи з виконання двох електронних петицій: «Унеможливлення знищення історичних пам’яток в місті Києва», автор Арсеній Фінберг та «Просимо врятувати безцінні історичні артефакти та археологічні розкопи на Поштовій площі», автор Акім Галімов. Здійснено заходи для створення комунального закладу «Центр консервації предметів археології» — зареєстровано як юрособу 12 січня 2021 року.
Даша ГРИШИНА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua