Ярослава ЗОЛОТЬКО

Новий рік на підході, і українці готуються святкувати. Який святковий стіл без олів’є, оселедця під шубою, шампанського та мандаринів? «Вечірка» дізнавалася, чи подорожчали ці страви для українців порівняно з минулим роком.

Олена Хотенко, голова ради ГО «Інститут податкових реформ», віцепрезидент Асоціації платників податків України, зазначає, що нинішній новорічний стіл порівняно з минулим подорожчав на 8 – 12% і обійдеться киянам у 2090 грн (разом із червоною ікрою та іншими делікатесами). Ціни зросли переважно за рахунок м’яса. А от делікатеси, навпаки, здешевіли.

З нею погоджується і Олексій Дорошенко, директор української Асоціації постачальників торговельних мереж.

– Червона ікра та червона риба дешевші цього року, ніж минулого. Імпортний алкоголь також став дешевшим. Найбільше ж зросли в ціні овочі. Тому якщо пенсіонер накриває новорічний стіл, то подорожчання становить у середньому до 10%, якщо ж українець, який живе на середню зарплату, – то вартість зросла десь на 5%, а якщо людина, яка може багато витратити, то новорічний стіл став для неї дешевшим.

Салати

Напевно, найтрадиційніша новорічна страва, без якої ми не уявляємо святкування Нового року, – олів’є. За підрахунками Олени Хотенко, 64 грн у цьому році коштуватиме 1 кг олів’є, що дорожче на 8,4% ніж минулого року, переважно за рахунок підвищення цін на ковбасу.

– Найбільше подорожчали м’ясо, ковбаса, сири та холодні закуски, – зазначає пані Олена.

Якщо салат «оселедець під шубою» у 2016 році коштував 21 грн за 840 г, то зараз за таку ж масу доведеться сплатити 25 грн. Тобто це не дуже великі зміни за 3 роки. Холодець масою 750 г коштував 58 грн минулого року, а цього – 61 грн.

Алкоголь

На алкоголь для новорічного столу цьогоріч українцю доведеться витратити 230 грн (переважно шампанське). Минулого року ця сума була близько 180 грн.

Овочі та фрукти

За 1 кг мандаринів у минулому році у середньому доводилось платити 27 грн, у цьому – 28.

Ікра

За словами Олени Хотенко, на червону ікру ціна не зросла. За 200-грамову баночку просять 220 грн. Проте місткість тари з червоною ікрою стала меншою – можна придбати навіть 50-грамову баночку.

– Ринок підлаштовується під купівельну спроможність споживачів. Українці стали споживати розумніше, – коментує пані Хотенко.

«Вечірка» бажає своїм читачам багатого та смачного новорічного столу. 

«Вечірній Київ» завжди поруч – в Telegram і Facebook!

Sourse: vechirniy.kyiv.ua

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

ОСТАВЬТЕ КОММЕНТАРИЙ

Please enter your comment!
Please enter your name here