Новорічні «відходи»: як зменшити кількість сміття у Києві

Новорічні свята – це не лише ялинка та смаколики, це й великі купи сміття, які залишаються після підготовки святкового меню, купування подарунків та прикрашання домівок, вулиць чи офісів до свят.

Про те, як зменшити кількість сміття та залишків їжі після свят, розповіла колишня в. о. охорони здоров'я України Уляна Супрун у мережі Facebook.

– Екологічна вартість збільшення сміття та відходів для довкілля – реально жахлива. Тому закликаємо усвідомлено планувати свята – від меню до кількості подарунків, – зазначає Супрун.

Кілька простих порад, як зменшити кількість сміття та залишків їжі після свят:

Якщо вже є – не купуйте. Часто ретельна ревізія та прибирання вдома дозволяють знайти багато речей, про які ви давно забули. Серед них можуть бути невикористані обгортки для подарунків, новорічні іграшки чи старі гірлянди.

Робіть своїми руками

Тренд останніх років – виготовлення нових речей зі старих чи з перероблених матеріалів (апсайклінг). Є багато опцій для виготовлення новорічних прикрас чи упаковок для подарунків у спосіб, менш шкідливий для довкілля. Перегляньте старі речі вдома, можливо, ви знайдете матеріали, які збиралися викинути на смітник.

Подумайте заздалегідь про подарунки

Близько 35% американців мають у шафі різдвяний подарунок, який там просто лежить та збирає пил. Скоріше за все, ви теж маєте такі речі. Тому перед тим, як дарувати подарунок, подумайте, чи справді він потрібен людині.

Намагайтеся використовувати менше паперу для обгортання подарунків

Це ще один «ресурс», який після свят купами лежить на смітниках та забруднює довкілля. Подумайте про іншу альтернативу – загорніть подарунок у крафтовий папір, газету чи даруйте без обгортки. На різних форумах є безліч порад, як обійтися без кольорових обгорток і зробити пакування для подарунка самостійно.

Заздалегідь плануйте святкове меню

Перед плануванням списку покупок для святкового столу, перевірте холодильник та морозилку, перш ніж прямувати до магазину. Так ви зможете уникнути покупки додаткових продуктів, які у вас вже є.

Заплануйте час, щоби відвезти на переробку живу ялинку (якщо таку встановили вдома)

У таких пунктах ялинку переробляють на стружку у спеціальному подрібнювачі. Таку стружку можна використовувати для спалювання у твердопаливних котлах, як утеплювачі або добриво для міських насаджень. Саме такий спосіб є найбільш дружнім для довкілля.

Дивіться красиві відео та цікаві репортажі на нашому каналі в Youtube!

Sourse: vechirniy.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *