Чого хоче кожен киянин? Насамперед жити в будинку, де не тече дах, мати гарну роботу, дихати чистим повітрям, комфортно їздити містом, а не стояти в пробках. Новий проект Генплану столиці якраз і створений для того, щоб кияни жили у комфортному, безпечному та чистому місті. Сайт «My-Kiev.com» дізнався, що зміниться у столиці у найближчі 20 років, і яким чином на майбутнє міста можуть вплинути самі кияни.
Генплан Києва: навіщо він потрібний
Без Генерального плану важко уявити розвиток будь-якого великого міста. І Київ – не виняток. Від Генплану залежить, чи будуватимуть нові будинки, дороги, мости, садки та школи, а також облаштовуватимуть нові парки та сквери. Якщо говорити дуже просто, то Генплан – це перспективний план розвитку міста на кілька років наперед.
У цей план можна вносити зміни та поправки по ходу, але не відступати від головної стратегії. Цікаво, що зараз у Києві формально діє Генплан, який затвердили ще 2002 року. Він розрахований до кінця 2020 року, але за фактом вже не є актуальним. Адже у столиці за останні 18 років виникли зовсім інші проблеми, які треба вирішувати вже зараз.
У європейських країнах генплани переглядають кожні 5 років, але в Києві поки що лише є практика внесення змін до чинного плану розвитку міста.
Київ без пробок, з мостами через Дніпро та новим аеропортом
У найближчі 20 років, судячи з проекту нового Генплану, Київ планують позбавити постійних заторів. Для цього у столиці хочуть побудувати нові розв’язки та багатоярусні паркінги. Намічається будівництво трьох нових мостів через Дніпро. Планують збудувати Велику окружну автомобільну дорогу та створити додаткові виїзди з міста. Розробники хочуть, щоби від окружної до центру столиці можна було доїхати не більше, ніж за 40 хвилин.
Цікаво, що на Київщині планують побудувати ще один аеропорт – «Рославичі». Він буде розташований між Обуховим та Васильковом.
Вже кілька років киянам обіцяють збудувати метро на Троєщину. І у проект нового Генплану Києва ці нові станції вписали. Можливо, нарешті здійсниться мрія мешканців Троєщини? Загалом планують за 20 років у 1,5 рази збільшити протяжність вже існуючих гілок метрополітену.
Судячи з проекту нового Генерального плану, у Києві має покращитись транспортне обслуговування. В ідеалі – буде пріоритет громадського транспорту над приватним, буде створено пересадочні вузли між метро та швидкісним трамваєм.
Більше про новий генплан Києва ви можете дізнатись у розширеному матеріалі від Мій Київ. Окрім цього, на сайті є багато цікавої та корисної інформації про нашу столицю, тож ви гарантовано знайдете для себе щось особливе.