Наближення нового року для зеленбудівців – це завжди специфічні види робіт із підготовки та відповідного оздоблення. У КП УЗН Оболонського району готують для створення особливої атмосфери та святкового настрою під час новорічних канікул підвісні кошики та ще багато сюрпризів.

Зеленбудівці використовують штучну пластикову хвою.

Тим часом, цього року в тренді у Києві до Нового року – купівля живих ялинок. Кампанію за «екологічний Новий рік» розпочав знаменитий Центр альтернативного озеленення Києва. Подробиці про акцію читайте у «Вечірньому Києві»: Як готуються до Нового року кияни.

– Переваги живих ялинок і сосон у тому, що вони спеціально вирощуються для продажу у лісгоспах, або заготовлюються під час планового прорідження лісу, – пояснив нам засновник Центру альтернативного озеленення Києва Роман Любека. – Всі дерева марковані. Вони при зростанні дають кисень, поглинають вуглець, у наших помешкання дарять нам корисні фітонциди, а потім «Київзеленбуд» виготовляє з них щепу, для мульчування лунок дерев. Ще краще купувати зелені красуні з корінням у контейнерах. Після того, як вони 1 – 1,5 тижні прикрашатимуть вашу оселю, їх можна висадити у ґрунт.

Центр провів опитування й привезе для охочих киян ялини у контейнерах для подальшого висадження. Як наголошує Роман Любека, жива лісова красуня у контейнерах з ґрунтом коштує у кілька разів дешевше (600 – 650 грн разом із контейнером за ялину 150 – 180 см), ніж синтетична з шкідливого пластику.

– Доставку ялинок ми плануємо на 23 грудня. Щоб Ви встигли до Різдва їх встановити та прикрасити, – сказав Любека. – Можна було б і раніше, але основною метою нашої «авантюри» є створення нових зелених насаджень на прибудинкових територіях. І ялинки ми розглядаємо не як один із символів новорічних свят, а, в першу чергу, як садивний матеріал. Дуже сподіваємося, що кияни також поставляться до рослин, як до живих організмів, котрі завітали до нас лише на декілька днів, і створять їм необхідні умови для комфортного гостювання. Це, в першу чергу, якомога нижча температура і оптимальна вологість. З регулюванням температури в житловому приміщенні можуть виникнути складнощі – ялинці потрібно не вище десяти, а нам з Вами хоча б 18°С. Але ж можна, принаймні, встановити їх подалі від опалювальних радіаторів. По-друге, вологість. Хтось із киян порадив використовувати зволожувач повітря. Ідеально. Але звичайне обприскування із пульверизатора також допоможе вирішити проблему. Поливати грунт в контейнері необхідно. Але без фанатизму, щоб болото не попливло на Ваш паркет, ламінат, лінолеум. І третє, наостанок, доведеться пересилити себе і винести ялинку з приміщення не перед Паскою, а відразу після Нового Року. Була б можливість, ми завітали б у гості до кожного та змусили це зробити… Тому хоча б на балкон, а потім висадити.

Нашу ідею багато критикують. Ніби у ялинок немає шансів, вони загинуть після гостювання. Можемо висунути принаймні один контраргумент – є багато прикладів успішного пересаджування дерев. Не кожному то вдавалося, але, дотримуючись умов, кияни зможуть, а потім – пишатимуться собою. Ми дійсно віримо в успіх.

Для мешканців передмістя ми пропонуємо лише самовивіз із трьох локацій по Києву: одна на лівому березі, дві – на правому.

Дивіться красиві відео та цікаві репортажі на нашому каналі в Youtube!

Sourse: vechirniy.kyiv.ua

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

ОСТАВЬТЕ КОММЕНТАРИЙ

Please enter your comment!
Please enter your name here