Найбільший в Україні комунальний об’єкт будують у столиці

На Бортницькій станції аерації продовжуються глобальні перетворення. ПАТ «Київметробуд» створює гігантські підземні споруди  насосної станції першого підйому. Ці роботи входять у першу чергу реконструкції БСА, що на вулиці Колекторній, 1-а в Дарницькому районі Києва. Такі споруди, на ряду з іншими проектними рішеннями, дадуть змогу замінити на сучасні технології спосіб очистки стічних вод і ліквідувати мулові поля.

У «Київметробуді нагадали, що проект передбачає будівництво нової каналізаційної насосної станції першого підйому, на заміну існуючої, що була побудована в 1963 році і знаходиться в аварійному стані. На новій каналізаційній станції передбачено впровадження нового енергоефективного насосного обладнання продуктивністю 600 тис. м3/добу, що дозволить забезпечити надійність подачі стічних вод, як з Лівобережної так і з Правобережної частин м. Києва, до Бортницької станції аерації. Для порівняння добова продуктивність існуючої каналізаційної насосної станції на 2016 рік складає 200 тис. м3./добу.

За словами Генерального директора «Київводоканалу» Дмитра Новицького, реконструкція БСА — наймасштабніший інфраструктурний проєкт  житлово-комунального господарства Києва і України в цілому.

-Відомо, що споруди та обладнання станції вже відпрацювали понад 30-50 років. Останні роки через значні зміни у складі стічних вод, що надходять на очищення до споруд БСА, та через зміни якості осадів, що утворюються, існуючі технологічні схеми очистки потребують термінового оновлення, — повідомив Дмитро Новицький.

У результаті комплексної реконструкції БСА вона зможе забезпечити очистку стічних вод відповідно до директив країн ЄС, а також повністю вирішиться проблема розповсюдження неприємного запаху у Дарницькому р-ні м. Києва.

— Обладнання, яке буде встановлено під час реалізації Проєкту, підвищить ефективність роботи станції, зменшить використання електроенергії, мінімізує негативний вплив на навколишнє природне середовище. Важливо, що після реконструкції ми припинимо використовувати мулові поля, бо кінцевим продуктом утилізації осаду стічних вод буде зола, яка використовуватиметься потім у промисловості, — наголосив Новицький.

Наразі ми виконали абсолютно всі підготовчі роботи про Проєкту з нашого боку:

  • вивезено мул з території «піонерних» мулових полів обсягом 125 000 м3,
  • демонтовано конструкції цих полів,
  • вивезено будівельне сміття,
  • облаштовано майданчик під нове будівництво площею 35 га.

Також станом на сьогодні уже пройдено всі етапи розробки і погодження проєктної та тендерної документації як в Україні, так і з Японським агентством міжнародного співробітництва, що фінансуватиме проєкт реконструкції БСА.

-Минулого місяця ми повторно оголосили тендерну процедуру закупівлі на визначення генерального підрядника. Простими словами це означає, що зараз ми шукаємо генпідрядника, який власне виконуватиме всі роботи, які в рамках проєкту буде фінансувати японська сторона. На рівні законодавчих актів визначено, що генпідрядною організацією може бути або лише японська компанія, або консорціум японсько-українських компаній з долею японських компаній більше 50%, -каже очільник «Київводоканалу».

Інші роботи, пов'язані із реконструкцією БСА (такі, як реконструкція насосної станції першого підйому), що фінансуються українською стороною, вже давно і активно ведуться, навіть під час карантину.

Підготувала Катерина Новосвітня "Вечірній Київ"

На фото: побудовані підземні споруди БСА

«Вечірній Київ» завжди поруч – в Telegram і Facebook!

Sourse: vechirniy.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *