На Троїцькій площі у Києві будують «цікаву» церкву

Катерина НОВОСВІТНЯ

На території Троїцької площі у Києві активно будується Троїцька церква (дивіться фотогалерею). Вона існувала тут з 1858 року до радянських часів. Але була дерев’яною спорудою. Цю церкву у 19 столітті перенесли на «Либідську частину» з вулиці Володимирської, 17.

Була спроба побудувати поряд з дерев’яним і великий Троїцький храм з цегли за проєктом архітектора Єрмакова, але доведенню справи до кінця перешкодили Перша світова війна та більшовицька революція. Недобудову розібрали на цеглу наприкінці 20 – початку 30 років.

Саме від Троїцької церкви й отримала назву площа (де нині розташований НСК «Олімпійський»), Троїцький народний дім (нині – Київський державний театр оперети), побудований в 1902 році, а також Троїцькі лазні, які діяли з 1893 по 1990-і роки.

Відновити будівлю Троїцької церкви у великих цегляних об’ємах почали пробувати ще у 2010-2012 роках, перед Чемпіонатом Європи з футболу. Тоді містобудівною радою столиці було затверджено нову концепцію всієї локації перед повністю реконструйованим до футбольної події стадіоном та площею.

Архітектурними складовими Троїцької площі, відповідно до прийнятої концепції, було затверджено не тільки фонтани, але і Троїцький собор. Його зведення відклали «на потім». Ще у 2010 році було визначено, що споруду зведуть у лівій частині площі, ближче до вулиці Саксаганського. За своїми розмірами він буде таким же, як до ліквідації (в 30-і роки XX століття).

Троїцький собор відновлять за збереженими кресленнями архітектора Єрмакова. Річ у тім, що цей архітектор одночасно будував два собори: у Києві – на Троїцькій площі та в Санкт-Петербурзі – на Подвір'ї Києво-Печерської лаври, де розміщувалося її представництво в столиці Російської імперії.

Сучасні архітектори запропонували параметри собору: висота до хреста – 67 метрів, об'єм – близько двох тисяч квадратних метрів. Це дуже велика споруда. Крім храму, тут будуть і житлові, і господарські приміщення, що належатимуть церкві.

Троїцька церква вже має свій сайт, де можна дізнатися багато подробиць про історію споруди.

Фото Марії ЛИСЕНКО, «Вечірній Київ»

Використання матеріалів сайту лише з активним посиланням на vechirniy.kyiv.ua

Sourse: vechirniy.kyiv.ua

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *