У рамках «Міського сафарі» – Лабораторії інноваційного розвитку від ПРООН в якості експерименту на Житньому ринку встановили компостер та завантажили перший кубометр органіки.
Про це повідомляють «Агенти змін» та «Культурні географії».
Чому це так важливо? Річ у тім, що Житній ринок, як і всі продуктові ринки, має велику кількість органічних відходів. Доля цієї органіки класична – її вивозять на сміттєзвалища, де вона перетворюється на головний біль. Те органічне сміття, що перебуває в пластикових пакетах і не має доступу до кисню, в процесі гниття виділяє метан. Цей газ є легкозаймистим і може стати причиною пожежі, в якій горітимуть ще й пластик та полімери. До того ж, це один з основних газів, що спричиняють парниковий ефект.
– Органічні відходи можна перетворити на цінне добриво, а головний біль – на фінансову вигоду. Для цього можна використати класичне природоорієнтоване рішення – компостер. Це контейнер для контрольованого перетворення органіки на біогумус за допомогою бактерій та черв’яків. Перший компостер буде простим та швидким у реалізації. Це два ящики об’ємом в один кубометр кожен. Першочергово органічні відходи потрібно буде завантажити в один із ящиків. Далі відходи періодично перекидатимуть із наповненого ящика в порожній. Так компостування проходитиме швидше й рівномірніше, – розповідає кураторка проєкту Настя Іщенко з «Агентів змін».
Команда експерименту: Богдан Макаренко, Євгенія Сукретна, Яна Боброва, Діана Щербініна, Катерина Верета, Вікторія Борсук, Лариса Білозерова.
«Агенти змін» фасилітують роботу п’яти команд волонтерів над природоорієнтованими експериментами на Подолі. Ініціатор «Міського сафарі» – Лабораторія інноваційного розвитку ПРООН (UNDP Ukraine / ПРООН в Україні). Докладніше про ініціативу: «Сафарі для громад» від ПРООН.
Нагадаємо, як створити сквер у столиці: інструкція
Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.
Sourse: vechirniy.kyiv.ua