На Хрещатику поліцейські розповіли про насильство

16 днів протидії гендерного насильства

Ярослава ЗОЛОТЬКО

Щодня 137 жінок у світі гинуть в результаті домашнього насильства. Кожну добу в Україні реєструється 316 звернень постраждалих від домашнього насильства (це при тому, що 9 з 10 жертв не звертаються до правоохоронних органів).

Насильство поділяється на фізичне (ляпаси, побиття тощо), сексуальне (зґвалтування та не лише), психологічне (приниження, шантаж, переслідування та інше) та економічне (обмеження у доступі до власних коштів, позбавлення житла тощо). Якщо ці дії вчиняє член родини, то це є домашнім насильством. Домашнє насильство – окремий злочин (ст. 126-1КК).

На Хрещатику сьогодні пройшли заходи у рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». Що таке насильство та як йому запобігти, киянам розповідають представники Національної поліції України, Служби у справах дітей та сім’ї виконавчого органу Київської міської ради при КМДА, Київського міського центру по роботі із жінками, Центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді міста Києва та Центру безоплатної вторинної допомоги.

– Жертвою домашнього насильства можуть стати не лише жінки та діти, а й чоловіки. Наприклад, гіперконтроль матері по відношенню до сина. Я закликаю батьків не сваритися при дітях, адже вони як маленькі губочки вбирають всю інформацію, і далі для них така поведінка може стати прикладом, – розповідає старший інспектор Головного управління ювенальної поліції Галина Бєлікова.

То що ж робити, якщо ви стикнулися з проявами насильства? Не мовчати!

Жертвам насильства допомагають:

102 – патрульна поліція;

1500 – гаряча лінія Київського міського центру роботи з жінками;

116 123 або 0 800 500 335 – «Ла страда Україна»;

0 800 213 103 – єдиний контакт-центр безоплатної правової допомоги.

Методист Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Монастирецька наводить такі цифри:

– За 9 місяців цього року до мережі районних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді звернулася 521 жінка з приводу домашнього насильства. Такі постраждалі можуть отримати допомогу психолога та юриста. Також в Києві діє програма для кривдників, яку за рішенням суду можуть пройти особи, котрі вчинили насильство.

Також, за словами Монастирецької, у Києві діють притулки, у яких можуть оселитися жертви насильства, наприклад жінки з дітьми. Зробити це можна за направленням поліції або служби у справах дітей та сім'ї та перебувати там протягом 3 місяців.

Читай "Вечірку" в Telegram та Facebook. 

Sourse: vechirniy.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *