Валентин КОВАЛЬСЬКИЙ
Столичний Чорнобиль – таку сумну назву отримав колишній хімзавод «Радикал», який залишається екологічно небезпечним для киян.
У 2020 році міська влада має витратити 4,3 млн грн для розробки проєкту демеркуризації. Про це розповіли в КМДА на брифінгу, присвяченому «радикальній» проблемі.
Щоб очистити заводську територію (вул. Червоноткацька, 61) потрібно близько 3 – 5 млрд грн. Точної суми витрат не може назвати ніхто, оскільки й досі невідомо: скільки тонн ртуті ще залишилось у землі.
– Вісім років тому, коли бурили свердловину, концентрацію ртуті помітили на 24-метровій глибині, – повідомив радник міського голови Максим Бахматов.
Сьогодні основними джерелами забруднення залишаються напівзруйновані приміщення цеху електролізу, склад солерозчинника та шламонакопичувачі. Поруч із ними, незважаючи на сморід, працюють різні фірми, автостоянки і склади.
Орендарі навіть використовують старі цехи, всередині яких роблять косметичні ремонти. І, здається, нікому немає діла до сусідства з небезпечними відходами. А тим часом токсичні речовини продовжують свій негативний вплив на навколишнє середовище.
– Особливо небезпечними є ртутні пари, які негативно впливають на кров, знищують червоні тільця і викликають різні захворювання, – розповів начальник столичного управління з питань цивільного захисту Роман Ткачук.
«Радикал» збудували у 1951 році на околиці cтолиці, але тепер він знаходиться в кілометрі від метро «Лісова». У радянські часи це було потужне підприємство, яке використовувало ртуть для потреб оборони, енергетики та хімпромисловості.
У 2006 році з колишнього заводу вивезли 127 тонн ртуті і 96 тонн забрудненого ртуттю обладнання. За офіційними даними, на деяких «радикальних» точках концентрація ртуті в повітрі перевищує гранично допустимі норми у десятки разів.
Дивіться красиві відео та цікаві репортажі на нашому каналі в Youtube!
Sourse: vechirniy.kyiv.ua