У червні цього року запрацював портал безкоштовних онлайн-консультацій для вчителів «Прошколу». Тут можна отримати допомогу в розв’язанні будь-яких проблем, що виникли у педагога в процесі роботи.
Ми поспілкувалися з Юлією Бровінською – лідеркою проєкту Прошколу – та дізналися, як працює проєкт, і що найчастіше турбує українських вчителів.
– Пані Юлія, як і коли з’явилася ідея проєкту?
– Вона народилася 2018 року. Ми працювали разом із засновником фонду Максимом Степановим. Він тоді був очільником Одеcької області. Багато спілкувалися з учителями про проблеми в галузі та чули, які питання їх найбільше турбують. Саме тому вже в червні консультація Прошколу активно запрацювала.
– Які проблеми розв’язуєте найчастіше?
– На сьогодні, понад 550 вчителів скористалися допомогою наших спеціалістів. Кожне п'яте питання стосується мобінгу – цькування з боку дирекції й адміністрації. Часто адміністрація просто перевищує свої повноваження. І звісно, педагогів турбує питання атестації, розподілу годин, надбавок та заробітної плати. Деякі, наприклад, не отримують коштів за заміну колег, а це – порушення прав.
– Як фонд із цим допомагає вчителям?
– Консультуємо, як поводитися, що вчитель може зробити сам. У нас є юристи, які підказують, як діяти у рамках закону та які права є в учителя. Також у нас працюють спеціалісти-медіатори, які можуть допомогти розв’язати конфлікт у школі. Їхнє завдання – знайти не винного, а компроміс. Аби обидві сторони були задоволені.
– Чи доводилося вам допомагати вчителям у судах?
– Поки що ні. Але ми готові. Є вчителі, які після наших консультацій зверталися до суду. Ми завжди супроводжуємо педагога доки проблема не вирішиться.
– Скільки у проєкті «Прошколу» працює людей, хто вони?
– Ми працюємо з Юридичною клінікою Одеської юридичної академії та Правничою клінікою Києво-Могилянської академії. Окрім того, у нас у штаті є сильні юристки, які 24 / 7 відповідають на запитання. Є психолог і потужна команда медіаторів з Інституту альтернативних рішень.
– Чи є різниця між запитами вчителів із Києва та регіонів?
– З Києва нам надходять питання, які частіше стосуються конфліктів, того ж мобінгу чи булінгу. З регіонів ми часто отримуємо запити про проблеми з оснащенням шкіл, питанням про зарплати, умови атестації та обов’язки вчителів. Повірте, у деяких немає навіть Посадових інструкцій, а отже – вони ніяк не можуть відмовитися від певних задач, які накидає адміністрація.
– Як вчителі можуть отримати вашу консультацію?
– Через сайт. Потрібно заповнити анкету і описати проблему. А далі юристи відповідають учителям просто на пошту. Окрім того у нас є Facebook, YouTube-канал, де ми ведемо блог із відповідями на найпоширеніші запитання.
– Чи можна отримати консультацію безпосередньо?
– Ми намагаємося відповідати на всі запитання онлайн. Юридичні проблеми загалом вирішуються у письмовій формі. Але у конфліктних ситуаціях можемо навіть виїжджати на місце.
– Яким чином проєкт «Прошколу» фінансується?
– Коштами нашого засновника Максима Степанова. Проєкт не локальний і хочеться співпрацювати з державою. Вчителі не відчувають захисту. Аби полегшити їх роботу, дати впевненість, ми намагаємося допомогти кожному з них.
– Які події або активності ви плануєте в Києві?
– Плануємо створити серію воркшопів з юридичної грамотності для вчителів та провести їх у школах. Окрім того, мріємо про велику конференцію, а вже взимку вийде онлайн-курс для вчителів, який ми розробили спільно з EdEra.
Читай "Вечірку" в Telegram та Facebook.
Sourse: vechirniy.kyiv.ua