Люди твого Києва: хто такі «Муніципальна варта»

Напевно, ви зустрічали на вулицях столиці хлопців у камуфляжній формі з нашивкою «Муніципальна охорона». Вже майже два роки співробітники цього комунального підприємства, яке виросло з громадської ініціативи воїнів-АТОвців, патрулюють вулиці Києва. І завдяки їх роботі правопорушень у столиці, а саме в громадських місцях, значно поменшало. Тільки минулого року «Муніципальна охорона» передала поліції 410 порушників громадського порядку і упередила більше тисячі спроб вандалізму.

– Друзі! Продовжую розповідати про людей твого Києва. Тих, хто допомагає робити наше місто комфортнішим і безпечнішим. Ще два роки тому разом з лідерами громадського руху «Муніципальна варта», який складався з учасників Революції гідності та ветеранів АТО, ми вирішили створити щось на кшталт муніципальної поліції, яка б допомогла правоохоронцям стежити за порядком у місті. Розробили устав, знайшли кошти на закупівлю спорядження та форми. Наприкінці того ж 2018 року на вулиці столиці вийшли перші 24 працівники КП «Муніципальна охорона», –  розповів міський очільник Віталій Кличко.

Сьогодні патрулі складаються з двох-трьох співробітників. Працюють цілодобово. Зміна – з 8-ої ранку до 8-ої ранку наступного дня. Потім – дві доби відпочинку.

За два роки кількість працівників «Муніципальної охорони» зросла до 400. Вони забезпечують охорону порядку у школах та лікарнях. Патрулюють парки та сквери. Щоб потрапити працювати в цю структуру, треба пройти серйозний відбір. По-перше, беруть в основному хлопців з досвідом – ветеранів АТО. По-друге, шукають тих, хто має гострий розум та витримку, бо спілкуватися інколи доводиться з неврівноваженим контингентом. І головне – треба любити своє місто, спокій у якому ти охороняєш, кажуть хлопці.

Микола Ходунько – один із тих, хто в 2013-му році, почувши про побиття молоді на Майдані, вийшов на акції протесту. Говорить, не міг спокійно спостерігати за злочинами тодішньої влади. Допомагав активістам їжею, одягом, медикаментами. У найгарячіші дні стояв на Майдані. Тоді в нього і зародилося відчуття відповідальності за побратимів та за результат спільної справи. Це привело чоловіка в лави добровольців – поїхав боронити державу на схід України. 2 роки він воював за незалежність і свободу України в складі 128-ої бригади, що базувалася в Донецькій області.

Коли повернувся додому, вирішив долучитися до втілення змін у країні та в рідному місті. Вступив до лав ГО, члени якої добровільно патрулювали вулиці Києва. Почув про набір до «Муніципальної охорони» і сказав дружині, що піде служити далі. Пройшовши відбір і прослуживши в патрулі, став старшим зміни. Разом із товаришами, активними учасниками Революції гідності та ветеранами АТО, Іваном Кріпченком та Олександром Ствертокою стежить за дотриманням порядку та безпекою в столиці.

Ми є в Telegram (стеж за збоями в міському транспорті з нами).

Sourse: vechirniy.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *