Коли у Києві знизять тарифи на опалення й залатають ями після аварій

Катерина НОВОСВІТНЯ

В нинішньому році «Київтеплоенерго» взяло на обслуговування будинки, на дахах яких розташовувалися котельні. Господарі відмовилися обслуговувати 15 таких котелень. Деякий час вважалося, що це дуже вигідний спосіб забезпечувати споруди теплом. Крім того, у столиці ліквідовуються ще 45 невеликих котелень із 200, адже їх робота збиткова.

-Виявилося, що малі й дахові котельні в обслуговуванні дорожчі за централізоване опалення, тому господарі почали позбуватися їх, — сказав директор КП "Київтеплоенерго" Вячеслав Бінд, пояснюючи, що «Київтеплоенерго» — це не просто підприємство (бізнес), а комунальне соціально спрямоване підприємство. – Тому довелося швидко переналаштовувати систему трубопроводів, аби не залишити мешканців без тепла.  

За даними Вячеслава Бінда, нинішній рік підприємство відпрацювало без збитків. Всі фінансові звіти є у відкритому доступі на сайті «Київаудит». Про це він заявив на зустрічі з журналістами.Всі новації підприємства розміщені в стислій формі в інфографіці — дивіться в фотогалереї.

На питання, чому не можна швидко змінювати тарифи на Центральне опалення у відповідності до мінливої ціни на газ, Вячеслав Бінд відповів, що термін проходження документів з новими тарифами через кабінети уряду та НКРЕКП  – не менше 90 днів з моменту подачі. Крім того відсутні законодавчі механізми її змінити. Єдиний документ, який сьогодні регламентує порядок тарифоутворення, — це постанова Кабміну № 869 зі змінами. Нині в уряді тільки готують документи, за якими колись потім можна буде варіювати тарифи на ЦО та ГВП, якщо ціна на газ коливатиметься більше ніж на 10 відсотків.

-Тому вартість опалення залишається такою, як нині, до кінця опалювального сезону, — говорить Бінд.

Стосовно того, що у столиці із початком опалювального сезону стало менше аварій, у КП «Київтеплоенерго» підтвердили, що завдяки початку процесу поетапної заміни зношених теплотрас (розрахована на 5 років із заміною 170 км труб щорічно), вдалося знизити тепловтрати на 2 відсотки, а це економія у 500 мільйонів гривень.

-Тепер, з новою технікою, яку закупили, ліквідовуємо пориви теплотрас ЦО за добу, гарячої води – до 3 діб. А асфальтуємо розриття нині теж самі: на 30 відсотків дешевше, ніж раніше, бо маємо свою техніку. Правда, витратили на це асфальтування майже 105 мільйонів (при запланованих 25 мільйонах) і маємо ще майже 2400 не залатаних локацій, — сказав Вячеслав Бінд. Він пояснив це дуже значною зношеністю тепломереж у столиці, яких налічується 2700 кілометрів.

 

Використання матеріалів сайту лише з активним посиланням на vechirniy.kyiv.ua

Sourse: vechirniy.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *