Кличко розповів про коронавірус і обережний оптимізм Київ

Уже більше місяця Київ живе в умовах суворого карантину. І завдяки цьому в столиці вдається стримувати поширення COVID-19.

Водночас усі стратегічні об’єкти, які забезпечують життєдіяльність міста, працюють. Деякі, як метро, наприклад, використовують цей час для ремонтів. Також місто пропрацьовує механізми допомоги малому та середньому бізнесу. Про це та інше розповів під час традиційного онлайн брифінгу мер столиці Віталій Кличко.

Статистика обережного оптимізму

Загалом у столиці вже 1 220 підтверджених випадків COVID-19. За минулу добу лабораторно пiдтвердили захворювання на коронавірус ще у 32 киян. Двоє з них – медики. Один випадок за минулу добу, на жаль, летальний. Всього в столиці від коронавірусу померли 23 людини.

Серед тих, хто захворів: 11 жінок віком від 25 до 68 років та 21 чоловік від 18 до 71 років. Із чоловіків, у яких за минулу добу підтвердили захворювання на коронавірус, – 20 семінаристів із Києво-Печерської лаври. Одного пацієнта госпіталізували до Олександрівської лікарні. Інші лікуються на самоізоляції, під контролем медиків.

– Ми всі сподіваємося, що динаміка захворювання в столиці не зростатиме. І що ми зможемо, нарешті, почати запроваджувати послаблення. Щоб бізнес працював, щоб економіка оживлялася. Щоб місто поступово поверталося до звичного життя, – додав Віталій Кличко. 

Як вижити малим підприємцям

Мер Києва вкотре закликав усіх дотримуватися елементарних правил заради того, щоб швидше вийти з карантину.

– Я розумію, що всі втомилися. Розумію, що ресурси в людей закінчуються. Що бізнес і підприємства повинні працювати. Це потрібно і місту. Бо бюджет столиці поповнюється тими, хто працює. Але тільки разом, спільними зусиллями, ми зможемо подолати цей виклик і вийти із кризи! – додав Віталій Кличко.

Він нагадав, що столична влада ухвалила рішення для підтримки малого і середнього бізнесу. Запроваджено 50 відсотків знижки на сплату за оренду комунального майна для підприємців. А тих, хто не працює під час обмежень, – взагалі звільнили від сплати. Вони платять символічну 1 гривню. Також, з 1 березня до 30 квітня фізичних осіб-підприємців звільнили від сплати єдиного соціального внеску.

Водночас Кличко зауважив, що столичні підприємці можуть скористатися послугою «часткового безробіття» на період дії обмежень. Для її отримання потрібно звернутися до Центрів зайнятості за місцем реєстрації як платника єдиного внеску. Також почали діяти «кредитні канікули». Київрада виділила кошти на відновлення програми фінансово-кредитної підтримки малого та середнього бізнесу.

Держбюджет допоможе

Уряд і парламент повинні збільшити розмір бюджетної програми на відкриття підприємницької діяльності. Зокрема, зараз у Держбюджеті закладені кошти максимум на 8,5 тисяч майбутніх підприємців. А таких повинно бути мінімум 100 тисяч.   

– Необхідно впровадити державну кредитну програму для виробників, які створюватимуть нові робочі місця. Із нульовою ставкою за кредитом. Так ми зможемо не тільки відновити виробництво, а й використати кризу для імпортозаміщення та збільшення експорту, –- сказав мер столиці.

Він підкреслив, що необхідно надати органам місцевого самоврядування право регулювати розмір і базу оподаткування місцевих податків та зборів вже сьогодні, не очікуючи нового бюджетного року.

Київ розробить свій план виходу з карантину

Карантин в Україні уряд продовжив до 11 травня та оприлюднив етапи його майбутніх послаблень. Однак столична влада має зауваження щодо запропонованого плану дій. Зокрема, у столиці є зауваження щодо переліку та послідовності кроків (в Урядовому плані їх 5). І цього тижня міська влада оприлюднить, що на першому етапі пропонує і збирається робити столиця.

Кличко звільнив Слончака

Мер столиці наголосив, що після історії, що трапилася у неділю, 26 квітня, він звільнив заступника голови КМДА Володимира Слончака. Як повідомили у поліції міста Києва, пізно ввечері 26 квітня патрульні зупинили автомобіль із неввімкнутими фарами. Під час спілкування поліцейські запідозрили, що жінка керує транспортним засобом у стані сп’яніння, однак від проходження тесту на драгері вона відмовилася. При оформленні адмінматеріалів із машини вийшов пасажир, який почав погрожувати патрульному і вдарив його. Як з’ясувалося пізніше, зловмисник – заступник голови КМДА.

– Хочу повідомити, що я звільнив заступника голови КМДА Володимира Слончака… Я не дозволю дискредитувати міську владу – в першу чергу тим, хто її представляє. Вибачаюся перед правоохоронцями та киянами за таку не гідну поведінку заступника голови КМДА. Я не раз говорив, що нікого покривати не буду! І Володимир Слончак повинен відповідати за свої вчинки за законом. Як і кожен громадянин України, – наголосив Віталій Кличко. 

Продовження роботи метро залежить від уряду

Згідно з постановою уряду, обмежувальні заходи, зокрема щодо роботи метро (у Києві, Харкові та Дніпрі), продовжені до 11 травня. Після цього, зважаючи на епідеміологічну ситуацію, ухвалять рішення.

Водночас, поки столичне метро не перевозить пасажирів, у підземці відбуваються ремонтні роботи на станціях. На станції «Палац спорту» тривають роботи із заміни колій. Раніше це робили тільки вночі та в дуже стислі терміни. Сьогодні є можливість виконувати ремонт у денні зміни. Змінюють системи освітлення. Перевіряють системи пожежної безпеки, вентиляційного та насосного обладнання. Тривають ремонти ескалаторів. Найближчими днями на трьох станціях метрополітену – «Арсенальній», «Сирець» та «Лук'янівській» – розпочнуть встановлення обладнання для пересування людей з інвалідністю.

Наземний транспорт працює за спецквитками

Громадський транспорт столиці щодня перевозить за спецквитками понад 40 тисяч пасажирів. Це – медики, співробітники поліції та рятувальники, працівники стратегічних підприємств, що забезпечують життєдіяльність міста. Щодня на маршрути в столиці виходить 300 одиниць транспорту. Автобуси, тролейбуси i трамваї КП «Київпастранс». Графік маршрутів складається з урахуванням пасажиропотоку. І постійно коригується. У години пік на лініях працює максимальна кількість транспорту.

– Обслуговують його 11 транспортних ДЕПО міста. Там же забезпечують обов’язкову дезінфекцію рухомого складу. Як перед виїздом на лінію, так i впродовж дня. Крім того, всі водії та кондуктори забезпечені засобами захисту – масками. За цим слідкують у кожному депо, – підкреслив Віталій Кличко.

Читайте більше цікавих новин у рубриці "Неофіційно"

Sourse: vechirniy.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *