Київ оновлює Борщагівський шляхопровід і не послаблює карантин

Карантин у столиці пом’якшувати не будуть. Ресторани, басейни та дитячі табори і надалі залишаються закритими. Водночас мегаполіс і далі живе та розвивається. Зокрема, тривають ремонти доріг. До осені планують завершити реконструкцію Шулявського шляхопроводу.

Про це та інше розповів мер столиці Віталій Кличко під час традиційного онлайн брифінгу про життя міста в умовах епідемії.

Статистика не дозволяє послабити карантин

Станом на 10 червня у столиці вже 3 580 підтверджених випадків захворювання на COVID-19. За добу, 9 червня, захворювання діагностували у 57 людей. Серед них четверо медиків. Найбільше хворих виявили у Подільському районі – 18. Деснянському – 10. Та в Дніпровському – 9 випадків. У місті за минулу добу одна людина померла. Усього ж пандемія забрала життя у 80 людей. А подолали хворобу 985 киян.

Водночас статистика не дозволяє послаблювати карантин. Показник кількості хворих на 100 тисяч мешканців за останніх 5 днів становить понад 15 людей.  

– За цим критерієм Київ, на жаль, не може переходити до наступних етапів послаблення обмежень. А якщо матимемо більше 24 хворих на 100 тисяч населення, то місто буде вимушене повернутися до обмежень. Тому, говорити про відкриття ресторанів, басейнів, дитячих таборів і так далі – поки зарано, – наголосив Віталій Кличко.

До слова, зараз у лікарнях столиці з діагнозом коронавірус перебувають 223 пацієнта. Це – найбільша кількість госпіталізованих хворих за увесь період пандемії. Із них 9 дітей. 56 людей – у важкому стані. П’ятеро – на апаратах штучної вентиляції легень. Також у лікарнях 84 хворих з підозрою на коронавірус. Зокрема, 8 дітей. За словами Кличка велика кількість і хворих з пневмоніями – у стаціонарах лікуються 408 пацієнтів.

І тільки за добу, 9 червня, госпіталізували 63 людини із таким діагнозом.

Дитсадок відправили на карантин

З першого червня у Києві почали відкриватися дитячі садочки. Але не всі, і з суворими вимогами до санітарних вимог та дезінфекції. Проте один із них уже закрили на карантин, а ще два – не відкриють через спалах захворювання на коронавірус серед персоналу.

– На сьогодні в столиці відкрилися 500 садочків. Їх наразі відвідують понад 19,5 тисячі дітей. До карантину до садків ходили щодня в середньому 55 тисяч вихованців. Повідомлю, що в садочку № 686 в Солом’янському районі виявили помічницю вихователя (няню) однієї з груп садка, що контактувала з хворим на коронавірус. Тест у працівниці садка – негативний. Але її відправили на самоізоляцію. Іншим співробітникам садочка та дітям (за згодою батьків) теж зроблять тести на коронавірус. Садок місто закрило на карантин, – повідомив Віталій Кличко.

Також, за словами мера, місто не відкриє два садки в Шевченківському районі, що готувалися до роботи. Після перевірки персоналу, в одному із садочків виявили 14 інфікованих працівників. У другому – одного. Ці садки не працювали і поки працювати не будуть.

Ремонти за графіком

Карантин не вплинув на дорожні роботи. Із дотриманням вимог у місті продовжують капітальні реконструкції шляхопроводів, зокрема Борщагівського.

– Ми розуміємо, що ремонт ускладнює рух транспорту. Але, треба врахувати те, що ми капітально оновлюємо об’єкт, який не бачив ремонту з 1965 року. Тобто 55 років! І робимо це, піклуючись про безпеку і комфорт киян. Більше того, об’єкт ремонтують, не перекриваючи повністю рух ним. Минулого року оновили лінію швидкісного трамваю. Для цього довелося майже повністю розібрати стару конструкцію споруди. Бо, як говорять фахівці, міст міг обвалитися, – зазначив Кличко. 

Сьогодні роботи тривають на другій його частині – в бік Великої Окружної. Завершити роботи на частині шляхопроводу в бік Борщагівки і відновити там рух планують до початку вересня. 

Місце зараження – громадський транспорт

Із 23 травня правоохоронці склали 58 протоколів на водіїв маршрутних таксі за порушення ними регламентів безпеки перевезень. Дотримання норм безпеки в громадському транспорті контролює патрульна поліція міста, а допомагає їм у цьому Муніципальна варта. Штраф за порушення може бути від 17 до 34 тисяч гривень.

– За дотриманням правил в комерційному транспорті відповідають власники маршруток. Контролює дотримання норм – поліція. Із 23 травня, коли маршрутки відновили свою роботу, правоохоронці склали 58 протоколів на водіїв маршруток за порушення ними регламентів безпеки, – повідомив Кличко. 

Щодо комунального транспорту, то водії і контролери регулярно проходять інструктаж і щодня – медичний огляд. Тричі на добу відбувається дезінфекція рухомого складу. Проте дуже часто порушниками є самі пасажири, які не дбають про свою безпеку.

– Бо, нагадаю, найбільше число заражень – 34% – відбувається в громадському транспорті. Тому я ще раз звертаюся до всіх киян: не заходьте в громадський транспорт без маски, не нехтуйте рукавичками. Не сідайте в переповнену маршрутку. Краще зачекати і залишитися здоровим, ніж наражатися на небезпеку, – наголосив Віталій Кличко.

 

Читай "Вечірку" в Telegram та Facebook. 

Sourse: vechirniy.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *