Кияни стануть відповідальними власниками тварин

Ярослава ЗОЛОТЬКО

Круглий стіл «Благополуччя тварин та українське суспільство» відбувся сьогодні в  Київській міській державній адміністрації. Організатор – КП «Центр публічної комунікації та інформації».

На захід зібрались представники міської влади та громадські об’єднання, які займаються допомогою тваринам. Під час заходу була напрацьована спільна резолюція.

Людина + тварина

— Зазвичай громадські організації звертаються з проблемами до Київської міської державної адміністрації. Нарешті потрібно зробити це системним. Для того щоб і громадські організації, і Київська міська державна адміністрація, і головне кожен кияни міг відчути реальний результат від спільних проектів та вирішення спільних проблем, які пропонують громадські організації, які підтримує КМДА. Запорука цього – планування. Сьогоднішній круглий стіл – приклад того, як напередодні нового року в кожній галузі треба планувати спільний порядок денний. Тоді на наступний рік буде чітко зрозуміло, хто чим займається. Спільний рух приведе до покращення в тій чи іншій галузі міста. Сьогодні ми напрацювали резолюцію, яка буде викладена на загальний доступ. Учасники круглого столу додадуть до неї правки. Після цього вона буде направлена до Київради та до Верховної Ради для того, щоб вони її підписали. Після цього буде формування плану реалізації Резолюції, — зазначає Олексій Коваленко,  заступник директора КП «Центр публічної комунікації та інформації».

До речі,  вже з початку 2020 року ЦПКІ та Департамент суспільних комунікацій КМДА планують провести інформаційну кампанію з метою підвищення відповідальності господарів тварин.

«Заберіть свою собаку з парку, де гуляє моя дитина»; «Вийдіть з автобусу з вашою собакою, мені неприємно» або навпаки – «Йди сюди гарненький, я тобі за вухом почешу. А ти ж поганець такий, чого гарчиш!» — такі репліки господарі собак чують постійно. Проте є й інший бік проблеми, коли власник великої собаки бійцівської породи дозволяє собі ходити громадськими місцями з твариною без намордника та без повідка. І небажання рахуватись з чужими інтересами стосується не лише домашніх тварин. Майже ніхто з нас не реагує, коли бачимо на Майдані Незалежності фотопослуги з тваринами. Ми посміхаємось та проходимо повз. А чи багато людей викликало поліцію? Адже це жорстоке поводження з тваринами. Їх експлуатують. Взимку мавпи, які звикли жити в спекотних країнах, працюють цілий день на холоді, щоб годувати своїх «господарів». Або полярні сови, які вдень звикли спати, мають фотографуватися.

Ознаки відповідального власника

Як же місто зробити комфортним як для людей, так і для тварин? Учасники круглого столу переконані, що потрібно формувати відповідальність власників тварини. Хто ж такий відповідальний власник?

  • Той, хто взяв тварину з притулку (В Україні катастрофічна ситуація з безпритульними тваринами. Багато з них колись мали дім та господаря, але з певних причин залишились на вулиці. Волонтери закликають не купувати породистих цуценят, а брати з притулку).
  • Зареєстрував свого улюбленця в реєстрі тварин Києва (Кожна зареєстрована тварина отримує QR-код. Якщо ваша тварина загубилась і хтось її знайде, то зчитавши звичайним мобільним її QR-код, він отримає контакти власника і зможе зв’язатися з ним).
  • Вигулює свого собаку відповідно до правил (існує перелік порід собак, які мають бути у громадських місцях у намордниках).
  • Стерилізував улюбленця (якщо люди почнуть брати тварин з притулків, будуть стерилізувати своїх тварин, тоді не залишиться на вулицях українських міст собак-безхатченків)
  • Займається з собакою, і він слухняний.
  • Ніколи не покине свою тваринку.
  • Прибирає за собачкою.
  • Дбає про безпеку тварини.
  • Вакцинує та обробляє від паразитів улюбленця.
  • Створює належні умови утримання для тваринки.
  •  

    Виховання любові до тварин змалечку

    За словами Наталії Мазур, керівника КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини», яка займається не лише лікуванням, а й адопцією тварин, вдалося знайти за цей рік домівки одній тисячі тварин. Лікарня провела інформаційну кампанію – «Не купуй, забери з притулку».

    Волонтери зазначають, що починаючи з першого класу, в школах потрібно проводити зооуроки, на яких вчити малечу відноситись з повагою до тварин. Тоді закінчивши навчальний заклад, випускник буде підходити до цього питання свідомо.

    Також деякі організації проводять гуртки юних кінологів: Кінологічний центр Головного управління Національної поліції у м. Києві (вул. Ф. Кричевського, 21-а); Зооцентр «Лармон» (229-17-16).

    Михайло Сторожук, рятувальник вже відомої киянам служби порятунку тварин, розповідає, що за 5 років існування організації було врятовано 7,5 тис. тварин. Лише за цей рік команда отримала 2,5 тис. викликів з проханням врятувати тварину. Собаки та коти найчастіше потрапляють у біду, зазначає Михайло. За його словами, якщо домашня тварина потрапила в біду, то на 100% винен власник. Переносили кота на вулиці без переноски, прямо на руках або кіт випав з вікна через відсутність сіток на вікнах «антикіт».

    Також в КМДА сьогодні пройшла фотовиставка «Життя як воно є». На якій можна побачити як відомих людей з тваринами, так і пересічних громадян. На одному з фото було показано собаку з інвалідністю, якій зробили спеціальний пристрій, щоб вона мала змогу пересуватись. Господарі не викинули чотирилапого друга, не знищили за допомогою евтаназії, а дали йому можливість жити.

     

     

     

    «Вечірній Київ» завжди поруч – в Telegram і Facebook!

    Sourse: vechirniy.kyiv.ua

    Rating: 5.0/5. From 1 vote.
    Please wait...

    Ответить

    Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *