Ярослава ЗОЛОТЬКО
Ось такі зимові квартири роблять кияни для вуличних котиків. Багато не треба – пів години вільного часу, декілька старих подушок з дивану та головне – бажання.
Є й інша думка: це примха – чотирилапі на те й тварини, що зовнішні погодні умови на них не впливають. То чи страждають вуличні котики від холоду, запитуємо у зоозахисниці, співзасновниці благодійного фонду Кото-Ярмарок Євгенії Драч:
— Коти в мороз не виживають. Температура нижче 10 градусів вже критична для них. Виживають лише ті, хто знаходить місця для ночівлі – підвали, інші приміщення, машини, хоча останнє часто призводить до загибелі тварин. Взимку коти отримують переохолодження або хвороби. У місті не дуже складно знайти їжу – є мусорні баки і люди, які підгодовують бездомних тварин. Щоправда, ця їжа сумнівної якості.
Більшість котів намагаються взимку потрапити до підвальних приміщень багатоквартирних будинків. Для них у цьому шанс вижити, проте не всі це розуміють.
— Закриваючи підвал, ви позбавляєте кота шансу вижити в холодну пору року і не тільки. Навіть влітку вночі може бути холодно, може йти злива. Намокання в холодну ніч практично гарантує запалення легень або бронхіт, від яких без лікування кіт загине, – пояснює зоозахисниця.
Крім гуманного аспекту цього питання потрібно розуміти, що коти знищують щурів, чим захищають людей від багатьох інфекцій.
Якщо ж ви готові відкрити двері своєї оселі для чотирилапого, поки ще вуличного, створіння, то швидше це робіть.
— Якщо ви хочете допомогти котику, то заберіть його додому. Дайте теплу котячу консерву, якщо тварина замерзла. У жодному разі не купайте кота, це викличе ще більше переохолодження. Мокрого кота потрібно негайно висушити рушником (не феном!) і тримати в теплому приміщенні. Можна укутати в плед або посадити в м'який будиночок, – радить Євгенія Драч.
Крім того, вуличні коти ще у 2017 році були визнані частиною екосистеми міста Києва. Їм дозволили вільно жити в підвалах, на горищах та в інших місцях їх постійного перебування й знищувати гризунів. Київ – не єдине місто, яке стало на захист вусатих і хвостатих. Львів, Харків, Полтава та інші українські міста, не кажучи, приміром, про європейську Варшаву, легалізували перебування котиків у підвалах.
Читай "Вечірку" в Telegram та Facebook.
Sourse: vechirniy.kyiv.ua