Як повідомив директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Юрій Назаров, у столиці готуються до запуску електронних учнівських квитків.
Пілотний проєкт для 35 тисяч школярів стартує в останні дні року.
Учні зможуть за допомогою Е-квитків користуватися пільгами у громадському транспорті Києва.
– Влада міста забезпечить школярів е-квитками безкоштовно. Дизайн картки розробляла команда «Агентів змін», – розповів Юрій Назаров. – В основі дизайну – ідея дати можливість школярам під себе змінювати карту, взаємодіяти з нею, наприклад, ліпити наліпки. Цю ідею можна буде розвивати і далі: кожна школа може зробити свій особистий набір наліпок і роздати учням. Таким чином школа просуватиме себе серед інших закладів, а учні відчуватимуть причетність до улюбленої школи. Або місто зможе робити особливі наліпки для відзнаки учнів, наприклад, за перемоги в олімпіадах. Яскравий колір вирізнятиме картку серед інших, а наліпки на ньому виглядатимуть якнайкраще. Інформація на звороті зроблена максимально контрастною для кращої читабельності, а дата дії квитка виділена, щоб кожен контролер міг якнайшвидше побачити цю інформацію.
Як повідомляє пресслужба КМДА, учнівські проїзні є дійсними весь період навчання на всіх видах транспорту без обмеження кількості поїздок. У разі потреби батьки зможуть перевіряти переміщення своїх дітей із учнівським е-квитком через мобільний додаток Kyiv Smart City, який відображає та зберігає інформацію про поїздки.
Електронний учнівський квиток буде багатофункціональним.
– Оскільки проїзний матиме функцію ідентифікації власника, він стане електронним ключем учня до різних сервісів та можливостей. Школярі зможуть використовувати картку для безоплатного проїзду у громадському транспорті та пільгового входу до закладів культури. У майбутньому учнівський е-квиток буде інструментом для користування електронним учнівським кабінетом із онлайн-щоденником та завданнями. Згодом із його допомогою школярі отримуватимуть обіди у їдальнях. У такий спосіб маленькі кияни навчатимуться легко й вправно використовувати цифрові сервіси для забезпечення своїх потреб та отримання послуг, – повідомив Юрій Назаров.
Запровадження учнівського е-квитка у столиці відбудеться у кілька етапів.
- Протягом листопада-січня відбуватиметься збір інформації про учнів для виготовлення квитків.
- В «Особистому кабінеті киянина» буде створено новий розділ, куди батьки школярів надсилатимуть інформацію про своїх дітей. Ці дані отримають навчальні заклади для перевірки та узгодження.
- Школи надсилатимуть перевірену інформацію комунальному підприємству «ГІОЦ», яке займатиметься виготовленням електронних учнівських квитків.
- У березні 2020 року у столиці планується випустити 100% електронних учнівських квитків.
«Вечірній Київ» завжди поруч – в Telegram і Facebook!
Sourse: vechirniy.kyiv.ua