Вікторія Гребінь
Історії скандальних розлучень відомих голлівудських зірок лунають ледь не на весь світ. Одним з найвагоміших приводів для розлучення ̶ насилля у родині. Тож, не соромлячись нічого та нікого вони розповідають про це чи не в кожному своєму інтерв’ю. Мільйони фанатів спостерігають за судовими «дуелями» улюблених акторів. До слова, екс-дружина Ембер Герд звинувачує свого колишнього чоловіка Джонні Деппа у тому, що він систематично знущався над нею та бив. Як доказ вона демонструє свої фото із побоями.
В той час, в Україні й досі живуть стереотипи: «соромно про таке комусь розповідати», «мовчи, бо треба зберігати сім’ю» тощо…
Чому жінки не зізнаються найріднішим у тому, що над ними знущаються та як вчасно зрозуміти, що ваш коханий чоловік здатен до тиранії? Про це журналістам «Вечірнього Києва» розповіла психолог Київського міського Центру роботи з жінками Альона Грицай.
Як вчасно розпізнати тирана: «…він може поводити себе галантно»
-Як правило, на початку спілкування розпізнати аб’юзера важко, адже він може поводити себе галантно, стримано, тактовно. Позиціонувавши себе як доброго, турботливого, розуміючого чоловіка. З часом, він поступово починає переходити особисті кордони , які згодом переростають у психологічне насильство. З’являються безпідставні ревнощі, опіка переростає в тотальний контроль, заборона праці, яку він начебто ототожнював як турботу, переростає в економічне насильство. Часто, критика близьких та заборона спілкуватися з ними, щоб позбавити найближчого кола оточення і звичайно підтримки. Теж саме стосується саморозвитку, ніякої підтримки. Далі це вже може бути фізичне насильство,-розповідає фахіваець.
Перші «дзвіночки»
• Надмірна турбота, яка завдає дискомфорту, порушуючи кордони.
• Часта критика, як і самої людини, так і її оточення.
• Конфліктність.
• Ревнощі.
• Маніпуляції.
• Емоційна нестабільність.
• Байдужість до думки та почуттів партнера.
• Проблеми з алкоголем.
Психолог наголошує, на тому що якщо ваші відносини з людиною завдають дискомфорт, неприємні почуття, біль, найперше, що потрібно зробити ̶ поговорити на цю тему з партнером. Якщо це не дало ніякого результату запропонуйте відвідати сімейну консультацію у психолога.
Якщо людина нехтує вашими почуттями, це може бути початком психологічного насильства.
-Важливо зрозуміти, що в ніякому разі не можна терпіти по відношенню до себе насильство. Самотужки якимось чином вплинути на аб’юзера неможливо. Насильство по своїй природі циклічне та систематичне. Тож найкращий спосіб вийти з нього, дистанціюватися від людини, яка його застосовує,-коментує Альона Грицай.
Важливо, звертатися за допомогою до поліції, денних Центрів, де вам допоможуть справитися з цією ситуацією!
-Якщо вам потрібна допомога, звертайтеся до КМЦ гендерної рівності запобігання та протидії насильству. В нашому Центрі ви безкоштовно зможете отримати консультацію психолога, юриста, та за потребою прихисток. Тел. 1500 обо (044)272-15-00 -, підсумовує Грицай.
Важливі новини та перевірена інформація в Telegram і Facebook.
Sourse: vechirniy.kyiv.ua