Все про коронавірус
Столиця продовжує жити в умовах суворого карантину. Кількість хворих на COVID-19 зростає. За день діагноз підтвердили у служителів Лаври. Міську владу це турбує, бо через тиждень – Великдень, і масовий наплив вірян у церкви може спровокувати виток заражень.
Про це та інше, важливе для життя Києва, розповів мер столиці Віталій Кличко під час онлайн пресконференції.
Коронавірус не зважає на професію
У Києві вже 335 підтверджених випадків захворювання на COVID-19. Серед тих, хто захворіли за минулу добу: 11 жінок віком від 26 до 71 року та дівчинка, якій пів року та 29 чоловіків – від 36 до 70 років. До лікарень столиці госпіталізували 6 пацієнтів. Інші лікуються вдома, на самоізоляції, під контролем медиків. З випадків, зареєстрованих за минулу добу, – двоє медиків та 26 – у Києво-Печерській Лаврі.
– Складно уявити, яким може бути ланцюг подальшої передачі інфекції. Ось чому я з хвилюванням очікую цьогорічної Пасхи. Щоб після свят ситуація різко не загострилася. Щоб ми не мали сотень нових хворих! Будь ласка, залишайтеся на свята вдома – з найріднішими. Якщо ви нехтуєте своїм здоров'ям, подумайте про дітей, батьків, дружин і чоловіків! Не дотримуючись правил, ви ставите під удар їх безпеку і їх життя!, – підкреслив Віталій Кличко.
Він закликав представників церков дотримуватися під час Великодніх свят запроваджених обмежувальних заходів та усвідомлювати відповідальність за безпеку вірян. Обговорювали і обмеження щодо відвідування кладовищ у поминальні дні.
Чому різні дані
Різниця в даних про кількість хворих на COVID-19, що подає столична влада і тих, що оприлюднює Міністерство охорони здоров’я, виникає, скоріш за все, через різний алгоритм підрахунку підтверджених випадків захворювання. Як пояснив Віталій Кличко, влада міста отримує дані від ДУ «Міський лабораторний центр МОЗ України» пізно ввечері. А МОЗ отримує цю інформацію вранці наступного дня. І, скоріш за все, враховує її вже в статистику наступного дня.
За словами Віталія Кличка, міська влада отримує деталізовану інформацію, із зазначенням скільки захворіло жінок, скільки дітей, скільки чоловіків.
Понад 600 протоколів на порушників карантину
Правоохоронці склали вже 622 адмінпротоколи щодо порушників обмежувальних заходів у столиці. Зокрема, 39 протоколів склали за перебування у громадському місці без масок, 10 – за переміщення групою більше 2 людей, 20 – за відвідування парків та скверів, 6 – за відвідування спортивних майданчиків. За порушення правил самоізоляції або обсервації в столиці склали 64 протоколи. Поліція, зокрема, і за інформацією Моніторингового центру КМДА, перевірила дотримання режиму самоізоляції у 637 осіб.
– Контроль буде. Правил повинні дотримуватися всі. Це питання здоров'я і життя киян. Не міська влада придумала, як вас обмежити. Це рекомендації ВООЗ, вірусологів, інфекціоністів, уряду, досвід інших міст світу, – наголосив Віталій Кличко.
Робота для СБУ
Віталій Кличко закликав СБУ оперативно розслідувати анонімне повідомлення про замінування Олександрівської лікарні. Під час перевірки лікарні було евакуйовано понад 100 осіб, серед яких пацієнти та медперсонал.
– Такі речі не повинні залишатися безкарними! Вчора пізно ввечері терміново евакуювали хворих в медзакладі, що є опорним в лікуванні хворих на коронавірус. Я дякую рятувальникам за оперативну роботу і перевірку корпусів лікарні. Я дякую нашим лікарям, які теж вчора спрацювали спокійно і професійно. Медики – сьогодні на передовій, ризикуючи своїм здоров’ям. І серед них у Києві вже захворіли 14 лікарів і медсестр, – нагадав мер.
Де купують апарати ШВЛ
У медзакладах столиці є 390 апаратів штучної вентиляції легень. Цього року за благодійні кошти у лікарні передали 10 апаратів. За кошти резервного фонду місто придбає ще 52 апарати ШВЛ. 17 із них очікують найближчим часом. Нові апарати, в основному, виробництва Франції. З вітчизняних місто має декілька апаратів БРІЗ, виробництва заводу «Буревісник». Вони не нові, і постійно потребують ремонту. У державному концерні «Укроборонпром», на балансі якого перебуває «Буревісник», пояснили, що завод не працює. Там немає електроенергії, газу, води, зруйновані майже всі цехи, на яких виробляли продукцію.
Мер зазначив, що частково залишилася тільки конструкторська документація, яку «Укроборонпром» готовий відкрити для приватних виробників. Бо на державному підприємстві відновити виробництво ШВЛ швидко не вдасться.
– Якщо проєкт з підтримки виробництва вітчизняних апаратів зрушить, ми готові розглянути можливість їх закупівлі для міста, – сказав Віталій Кличко.
Гарячу воду не вимкнуть
У столиці завершився опалювальний сезон. Водночас місто не буде приступати до гідравлічних випробувань, які передбачають обмеження гарячого водопостачання киянам.
– Щороку одразу після завершення опалювального сезону столичні служби починають готуватися до наступного сезону. Проведення гідравлічних випробувань – це не забаганка міської влади, а технологічна необхідність та вимога законодавства. Але, за моїм дорученням, на період обмежень підготовка до наступного сезону проводитиметься тільки на об’єктах, де не треба відключати гарячу воду споживачам, – підкреслив мер Києва.
Міська влада підготувала звернення до уряду – змінити профільне законодавство, і зменшити терміни, коли в будинках немає гарячої води під час проведення тестувань трубопроводів.
Читайте більше цікавих новин у рубриці "Неофіційно"
Sourse: vechirniy.kyiv.ua