Енергійних, непосидючих та дуже неуважних дітей найчастіше називають гіперактивними. Однак не всіх варто так називати. Більшість батьків хибно вважають, що така поведінка пов’язана безпосередньо з вихованням. Тому починають більше муштрувати своїх дітей та гиркати на них, провокуючи ще гіршу поведінку.
Що таке синдром дефіциту уважності та гіперактивності, та як спілкуватися з такою категорією людей, розповіла колишня в. о. охорони здоров'я України Уляна Супрун у мережі Facebook.
– Синдром дефіциту уважності та гіперактивності – це не «погане виховання», а особливість дитини, яка впливає на здатність себе контролювати. Дітям зі СДУГ може бути важко в школі, але не тому, що вони «дурніші за інших», а через складнощі з увагою і потребу в підтримці з боку вчителів. СДУГ – це синдром, тобто він має спектр різних проявів, і не минає, як інфекційна хвороба, – коментує Супрун.
Симптоми гіперактивності:
• Неуважність, розсіяність, нездатність зосередитися.
• Постійна рухливість, куйовдження волосся, чухання потилиці, у дітей – спроби залізти туди, куди не можна, та пересування кімнатою.
• Імпульсивність, зокрема при витрачанні грошей.
Як можна лікувати синдром:
• Люди, що виховують дітей із СДУГ, повинні мати добрий контакт з дитиною, встановити чіткі правила і рамки, та структурувати день дитини: має бути розклад, рутина, зрозумілі чіткі інструкції та вимоги, і передбачуваність
• Дітей зі СДУГ потрібно хвалити за найменші досягнення і успіхи
• Вчителі мають збудувати особливі стосунки з учнем. Наприклад, дозволяти йому більше рухатися, чи давати завдання, що потребують руху, як-от вимити дошку
– Синдром дефіциту уважності – це особливість людини, в якій ані вона, ані її батьки не завинили. Цей стан можна покращити та навчитися із ним жити завдяки когнітивно-поведінковій і медикаментозній терапії, дотриманню певних правил і підтримки з боку близьких та вчителів, – підсумовує Супрун.
Важливі новини та перевірена інформація в Telegram і Facebook.
Sourse: vechirniy.kyiv.ua