Гібридний карантин: які послаблення чекають на киян

Все про коронавірус

У Києві відновлять роботу громадський транспорт та метро. Відкривають магазини, запрацюють школи та університети, проте коронавірус не відступив. Українцям доведеться жити із ним – дотримуватися правил.

Про головні дати послаблення карантину повідомив мер столиці Віталій Кличко під час традиційного брифінгу.

Мер столиці також привітав усіх українців із Днем вишиванки.

– Сьогодні одягнув нову, яку мені подарували нещодавно. Давайте шанувати свої традиції, свою культуру, своє – українське. І показувати, що ми – гідні українці. Показувати своїми справами і своєю любов'ю до рідного міста, до України, – сказав Кличко.

Кількість хворих збільшується

Кількість киян, у яких за минулу добу, 20 травня, підтвердили захворювання на коронавірус, – 65 осіб. Зокрема, захворіли 7 медиків. Троє людей померли. Усього за весь період – 57 летальних випадків. На сьогодні в столиці вже 2 475 підтверджених випадків захворювання на COVID-19.

За добу до лікарень столиці госпіталізували 20 пацієнтів. Інші – лікуються на самоізоляції, під контролем лікарів. Найбільше нових випадків виявили знову в Дарницькому районі – 10 хворих. У Святошинському – теж 10. Та в Голосіївському районі – 9 випадків захворювання. Одужали за добу 9 людей. Усього коронавірус подолали 315 мешканців столиці.

Як Київ виходитиме з карантину

– Як бачите, вірус не відступає. І дуже важливо, наскільки всі будуть дотримуватися правил. Особливо, коли ми послаблюємо обмеження. Тому не втомлюся звертатися до киян: не нехтуйте своєю безпекою, своїм здоров'ям та здоров'ям людей, які поруч! – сказав Кличко.

Проте життя триває, і з 23 травня у звичайному режимі розпочнуть працювати:

  • наземний громадський транспорт (автобус, трамвай, тролейбус);
  • магазини площею до 1 000 кв. м;
  • спортивні та дитячі майданчики у парках, скверах, на прибудинкових територіях.



Із 25 травня в столиці:

  • відновлять роботу метрополітену;
  • відкриються промислові ринки та сільськогосподарські ярмарки;
  • рішення щодо дати відкриття великих торгових центрів ухвалять після того, як метро відновить роботу.



Із 1 червня у столиці розпочнуть працювати:

  • дитячі садочки;
  • школи для випускників 11-х класів, що складатимуть ЗНО;
  • заклади професійно-технічної та вищої освіти для випускників та абітурієнтів;
  • дитячо-юнацькі спортивні школи, спорткомплекси, спортзали та фітнес-центри (без роботи басейнів);
  • відкриють зони відпочинку та пляжі біля водойм.



Холодна вода не подорожчає

20 травня «Київводоканал» опублікував заяву про наміри підвищити тарифи компанії на послуги водопостачання та водовідведення для киян ще на 19% – із січня 2021 року.  Проте Віталій Кличко запевнив, що міська влада не дозволить підвищувати тарифи.

– У ситуації, коли Україна та Київ борються з пандемією, коли в країні діють обмеження, підвищувати ціну на життєво необхідну послугу – неприпустимо. Я в цьому переконаний, – наголосив Кличко.

Також Віталій Кличко подякував киянам, які вчасно платять за компослуги. Зокрема, за спожиту холодну воду, рівень оплати в місті сьогодні – понад 90%.

Допомога тим, хто потребує

За час карантинних обмежень Єдиний координаційний центр, що створила міська влада, зібрав та передав майже 55 тисяч наборів першої необхідності малозахищеним киянам.

– Центр об’єднав зусилля волонтерів, громадських та благодійних організацій, соціально-відповідального бізнесу в допомозі соціально-незахищеним киянам. За час своєї роботи центр зібрав та передав майже 55 тисяч наборів першої необхідності мешканцям столиці, які опинилися в складних життєвих обставинах, – повідомив мер столиці. 

Також приватні компанії, які відгукнулися на заклик міської влади про допомогу незахищеним киянам, зібрали понад 250 тонн продуктів харчування. Координаційний центр забезпечив безкоштовним транспортним перевезенням понад 150 пацієнтів, які потребують гемодіалізу. І під час карантину вони змогли їздити на процедури. Крім того, центр зібрав 2 мільйони гривень. Ці кошти спрямували на закупівлю наборів продуктів та товарів першої необхідності, а також засобів індивідуального захисту для столичних медиків. 

Запасів солі вистачить на наступний сезон

Із минулої зими місто зекономило понад 44,5 тисячі тонн солі. І в наступному сезоні дорожники витратять значно менше коштів на закупівлю посипальних матеріалів. Мер зазначив, що підготовка до осінньо-зимового періоду починається завчасно, на початку літа. І ніхто наперед не знає, якою буде зима – сніжною чи ні. 

– Кожне столичне ШЕУ має план заготівлі посипальних матеріалів. І сіль закуповують протягом літа та осені. Минула зима була несніжною і, зрозуміло, що не всі запаси солі були використані. Вона зберігається в сховищах. І залишилася на наступну зиму, а це понад 44,5 тисячі тонн. Тому в наступному сезоні місто значно менше витратить коштів на закупівлю солі, – наголосив Кличко. 

Також за кошти, виділені «Київавтодору», платили зарплатню працівникам ШЕУ, купували паливно-мастильні матеріали. До слова, частину грошей направили на закупівлю та ремонт комунальної техніки. Вона – багатофункціональна. І чимало цих машин сьогодні миють столичні вулиці.

Читай "Вечірку" в Telegram та Facebook. 

Sourse: vechirniy.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *