ЕКО щедрий вівторок: киян закликали берегти річки

Ярослава ЗОЛОТЬКО

Сьогодні в Україні вдруге проходить  #ЩедрийВівторок. Можна допомогти хворим дітям, стати донором крові чи «всиновити» котика. Вибір великий, головне – бажання.

У рамках Всесвітнього дня добрих справ у ТЦ «Ашан Петрівка» відбувся захід – «ЕКО щедрий вівторок».

— За останні 30 років в Україні щезнуло понад 10 тисяч малих річок. За останні 10 років поверхнева площа Дніпра зменшилась на площу міста Ірпінь. Причин декілька – зміна клімату, нераціональне використання водних ресурсів, технічне регулювання Дніпра, – зазначає Ігор Кім, віцепрезидент  ГО «Міжнародна екологічна безпека».

І зізнається, що замість фосфатних миючих засобів використовує звичайне мило.

Мета заходу – привернути увагу пересічних українців до дбайливого

ставлення та раціонального використання водних ресурсів.

Цікави факти:

87% всього об’єму Чорного моря є безкисневим. Це найбільша безкиснева акваторія світу;

у Чорному морі мешкає 3 види дельфінів;

дельфіни харчуються рибою, на яку полюють за допомогою сонара.

Головні загрози біорізноманіттю – забруднення, надмірний вилов, кліматичні зміни, інвазивні види.

Катерина Сурай, асистент з піару проекту ЄС/ПРООН «Посилення екологічного моніторингу Чорного моря: обрані заходи» EMBLAS-Plus розповідає, що про море потрібно згадувати не лише влітку, коли ми їдемо туди засмагати, а і взимку, коли маємо про нього турбуватися.

— 83% всього сміття в морі – пластик. Притому дуже велика частина з нього – мікропластик, який є дуже шкідливим. У рамках кампанії ми закликаємо українців вести більш здоровий спосіб життя – сортувати відходи, користуватися багаторазовими речами, застосовувати безфосфатні миючі засоби, використовувати менше електроенергії та транспорту.

За допомогою інфографіки киянам пояснили, як нескладно економити воду.

Також всі охочі мали змогу пройти вікторину, на якого морського мешканця ви схожі – на афаліну чорноморську, тюленя, медузу чи рапана.

З 2019 року Ашан активно впроваджує заходи зі зменшення споживання пластику в своїх магазинах. Так, замість пакетів-майок покупців закликають скористатися багаторазовими тканинними мішечками, крафтовими пакетами з вторсировини або ж клеїти цінник безпосередньо на товар.

 

Читай "Вечірку" в Telegram та Facebook. 

Sourse: vechirniy.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *