Дружина Порошенка, генерал СБУ, телеведучі, АТОвці, студентка: яким є обличчя оновленої Київради

Інна БІРЮКОВА

На відміну від Київради минулого скликання, склад депутатського корпусу в оновленій раді представлятимуть 7 партій (у попередній було 5).

На нинішніх виборах не здолали 5% бар`єр «Об`єднання «Самопоміч» та партія «Свобода». А от «Європейська солідарність», «Єдність» (тепер партія називається «Єдність Олександра Омельченка») та «Батьківщина» знову отримали вотум довіри киян.

З «новачків» у раді: промерський «УДАР», пропрезиденські «Слуги народу», «Голос» шоумена Сергія Притули  та ОПЗЖ (фактична правонаступниця Партії Регіонів).

Також нова КМР від попередньої відрізняється значно більшою кількістю жінок-депутаток (38 проти відповідно 23).

Наймолодшою депутаткою є Ярина Ар`єва, 20-річна студентка Київського національного університету ім. Шевченка («Європейська солідарність»), найстарший у Київраді – 82-річний голова фракції «Єдність Олександра Омельченка» Олександр Омельченко. 

Словом, склад ради цікавий та різноманітний.

«Європейська солідарність»

Найбільш чисельною в новому складі Київради стала «ЄС», яка матиме 31 мандат. До речі, у попередній раді ця фракція також була найчисельнішою – 52 депутати.

Склад фракції оновлений більше, ніж наполовину. Однак тут є «старожили» — мажоритарники, котрим кияни стабільно висловлюють свої симпатії. Зокрема, це — Володимир Прокопів, секретар Київради, котрий втретє переміг на окрузі в Голосіївському районі. Також депутат Київради Ігор Баленко, котрий у Дарницькому районі (округ 2) здобув перемогу вже вп`яте.

У нинішньому складі «Європейської солідарності» чимало відомих в українському суспільстві людей. Зокрема, це — двічі нардеп, заступник голови «Фонду підтримки муніципальних ініціатив» Леонід Ємець; генерал-лейтенант та заступник голови СБУ (з липня 2017 по червень 2019 рр.) Віктор Кононенко. Також у новому складі Київради працюватиме дружина екс-президента України Марина Порошенко.

У складі «європейців» також учасники АТО —  Олександр Погребиський, який з 2015 по 2017 рік служив в ЗСУ, був помічником гранатометника в 95-й окремій ДШБ аеромобільних військ, працював в проєктах Міноборони та голова ГО «Справа громад», ветеран АТО Олександр Супрун.

УДАР

На одного депутата менше від «ЄС» матиме УДАР Віталія Кличка, який завів до міськради 30 осіб представників. Переважна більшість УДАРівців — чинні депутати Київради.

Хоча є чимало нових облич, серед яких відомі в Україні люди. Зокрема, це: легенда київського «Динамо», футболіст Олександр Шовковський; керівник Київського метрополітену Віктор Брагінський; екс-нардеп від БПП Роман Романюк (в 2009 році Романюк очолив партію «Нова країна», яку через рік перейменували в УДАР); держсекретар Міністерства аграрної політики і продовольства в 2017-2019 роках Владислав Андронов; керівник кіностудії Hydra Films Максим Макаренко; співзасновник агентства «Главком», до цього віце-президент холдингу «Главред-медіа», Юлія Лимар.

«Єдність Олександра Омельченка»

Знаходиться на третьому місці за кількостю депутатів — 14 мандатів.

№1 списку, звичайно ж, Олександр Омельченко, депутат Київради, голова фракції «Єдність», двічі обраний мер Києва. Незважаючи на вік (82 роки) Олександр Омельченко, залишається активним у політиці.

   Окрім діючих депутатів Київради до нинішнього складу увійшли нові особистості.

Зокрема, це: професор Академії праці і соціальних відносин Юлія Ярмоленко; гендиректор фірмової мережі ПАТ «Київхліб» Ярослав Федоренко; директор ПП «Металоконструкція-ТН» Ігор Шпак та ін.       

ОПЗЖ

Фракція налічує 12 депутатів. З попередньої ради сюди увійшов Володимир Яловий — депутат, екс-секретар Київради, багаторічний соратник Олександра Омельченка. У київській владі цей політик з 1989 року, кілька разів обирався депутатом Київради, починаючи з першого скликання.

Всі інші – нові обличчя.  Серед яких — Олександр Попов, екс-глава КМДА екс-міністр ЖКГ; Олександр Плужник, колишній начальник УБОЗ Києва (2010-2013);  Михайло Царенко, колишній гендиректор «Київзеленбуду» та ін. 

«Батьківщина»

Також має 12 депутатів. Серед «новачків» — відомі політики. Зокрема, колишній міністр ЖКГ, народний депутат (чотири рази) Олексій Кучеренко; Олександра Кужель, народний депутат трьох скликань, була заступником Сергія Тігіпка в партії «Сильна Україна».

«Слуга народу»

Пропрезидентська сила також отримала в новій Київраді 12 мандатів. Для всіх них це «перший захід» до Київради.

Багато відомих особистостей, серед яких — спортсмени, телевізійники.

Георгій Зантарая — перший чемпіон світу з дзюдо в історії України, засновник школи дзюдо для дітей в Києві; Олена Говорова — легкоатлетка, призер Олімпійських ігор (бронза), телеведуча; Михайло Присяжнюк — адвокат і телеведучий, постійний експерт проєктів «Один за всіх», «Все буде добре», «Давай поговоримо про секс», «Слідство ведуть екстрасенси».

А от Юрій Федоренко, військовий експерт і консультант Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, відомий не тільки завдяки участі в телепередачах, а також як борець з незаконними будівництвами та будівельними аферистами.

У фракції є і свій «ревізор». Це — Вікторія Бурдукова, телепродюсер, 20 років працювала на «Новому каналі» («Ревізор», «Пристрасті по ревізору»), голова експертної ради Української телевізійної академії. З 2019 року стала працювати в команді генпродюсера кінокомпанії Star Media Влада Ряшина.

«Голос»

Нова фракція «Голос» представлена 9 депутатами. Серед них – 2 діючі депутати Київради (Вадим Васильчук та Констянтин Богатов), інші працюватимуть в сесійній залі вперше.

Долю міста, зокрема, вирішуватимуть Максим Нефьодов, один з ідеологів системи ProZorro, колишній перший заступник міністра економрозвитку України, екс-глава Державної митної служби (з літа 2019 року і по квітень 2020-го); Григорій Маленко, засновник MediaMonitoringBot — безкоштовного Telegram-бота, який вміє оперативно моніторити українські ЗМІ; Олександр Лінчевський, колишній заступник міністра охорони здоров'я Уляни Супрун; Аліна Михайлова, волонтер Армії SOS, доброволець АТО, парамедик першої окремої штурмової роти ДУК ПС та інші.

Можливі конфігурації більшості у новій раді

Остаточної відповіді на це запитання поки що немає. Можна лише прогнозувати, чим завершаться перемовини між основними гравцями.

Нагадаємо, для формування більшості потрібно мати щонайменше 60 депутатських голосів + голос міського голови.

Якщо УДАР об’єднає свої зусилля із «Європейською солідарністю», вони матимуть для результативних голосувань математичну більшість — 61 голос депутатів плюс голос міського голови. Але стабільно вона зможе працювати за умови 100-відсоткової явки на сесію.

Можливий варіант для посилення такої конфігурації за рахунок близької ідеологічно партії «Голос», тоді три фракції зможуть залучити щонайменше 70 голосів. Попередні припущення про прихильність лідера партії Сергія Притули до Віталія Кличка виникають з того, що той, привітавши Віталія Володимировича з перемогою на виборах, пообіцяв підтримку.

«Якщо мер запросить, ми готові створити більшість. Але це за умови, якщо УДАР не приєднається до «Слуг народу», — прокоментував голова фракції «Європейська солідарність» Володимир Прокопів.

Відкидати варіант об’єднання УДАРу із «Слугами народу» також не варто — хоча б тому, що посада міського голови нині суміщається із посадою голови КМДА, якого не обирають кияни, а призначає Президент. Але в такому випадку на двох вони матимуть лише 42 мандати, а «Європейська солідарність» навряд чи буде в об’єднанні із представниками пропрезидентської сили.

При такому розкладі союзникам доведеться шукати підтримку інших фракцій, хоча і «Єдність», і ОПЗЖ, і «Батьківщина» більш гармонічно почуватимуться у ролі опозиції. Але відкидати їхню участь у формуванні більшості, як мінімум, передчасно.

Сигналом про утворення більшості може стати голосування кандидатури секретаря Київради, який виступатиме у ролі консолідуючої фігури та диригента під час сесії.

Тому, варто дочекатися проведення першої сесії, яка напевне дасть відповідь на ключове запитання про остаточний розподіл ролей в стінах майбутньої Київради. 

Sourse: vechirniy.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *