Доба пам’яті: у столиці відбувся марафон пам’яті загиблих захисників

Спогадами про полеглих героїв війни сьогодні ділилися побратими, члени родин загиблих, громадські діячі та патріоти — онлайн марафон проходив у пресцентрі “Укрінформу” та транслювався наживо на інформаційних ресурсах столиці.

– Онлайн марафон «Доба пам’яті» зібрала патріотів України, щоб віддати велику шану родинам захисників Україні та згадати героїв – кращих українських жінок та чоловіків, які стали справжньою українською легендою, — розповіла соавторка проекту, волонтер допомоги українським захисникам Наталя Прилуцька.

У Києві нині мешкає 398 родин загиблих учасників бойових дій АТО/ООС. Із них 7 родин Героїв України, яких посмертно нагородили орденом «Золота Зірка». Нині на честь героїв, які загинули під Іловайськом, у столиці перейменовують вулиці.Зокрема центральна вулиця у Бортничах (Дарницький район) носить ім’я Євгена Харченка. Адже в столиці шанують пам’ять загиблих захисників.

-У Києві сьогодні ми заклали капсулу на місці, де буде збудований Меморіальний комплекс Героям-киянам, які загинули за цілісність та незалежність України, — повідомила під час онлайн марафону заступниця голови КМДА Марина Хонда.

– Сподіваюся, що вже в наступному році меморіал буде зведений, і у нас буде єдиний центр, де вшановується пам'ять загиблих наших воїнів. Півтора року йшов конкурс, дуже довго тривало обговорення — ми прийняли всі зауваження від родин загиблих героїв, як він (Меморіал — прим. ред.) має виглядати. Вже сьогодні проєкт готовий, він затверджений. В бюджеті на наступний рік будемо закладати кошти і починати його будувати. Він має з’явитися у парку "Хрещатий" на розі вулиці Михайла Грушевського та Петрівської алеї у Печерському районі. В основі композиції скульптурної групи закладено ідею історії про громадян-патріотів, які рушили на захист своєї Батьківщини від ворожої навали, — розповіла Марина Хонда.

Зворушливі спогади про загиблих патріотів під час марафону було не можливо слухати без сліз.

Олександр Паламарчук, на час боїв за Дебальцеве — командир механізованого батальйону 128 окремої гірсько-штурмової бригади, розповів про свого бойового товариша із позивним «Ангел». Разом із 12 бійцями той боронив маленьке і дуже ошатне село Новоорлівку в районі Дебальцевого. За допомогою лише одного тільки танку, в якому навіть скінчилися бойові набої, “Ангел” із побратимами утримували позиції.

-Вони ганяли цей танк туди-сюди, і створювали такий шум, як від цілого танкового підрозділу, що дуже лякало ворога, — задує Олександр Паламарчук.

Та зрештою, нашим воїнам довелося все ж таки відступити. І від мальовничого українського села ворог не лишив жодної хати…

-Я знаю, що мені особисто нагадує символ сьогоднішнього дня – сонях. Він дуже схожий по контурах на постріл ворожого снаряду з РСЗО, коли той влучає у асфальт наших міст, — говорить учасник боїв за Дебальцеве Олексій Ботнаренко. — Коли згадую побратимів і себе в період боїв за Дебальцеве, передо мною спливають карти, сільські грунтові дороги, тропи, пошук можливостей зберегти людей, постійний підрахунок своїх солдат, хто вийшов з оточення, на кого ще слід чекати й сподіватися…

На жаль, через підступність ворога, який розстрілював мирні коридори, з оточення під Іловайська так і не вийшло майже 400 українських воїнів. Ще більше зазнали поранення та потрапили у полон.

-У Києві майже 400 родин втратили когось на російсько-українській війні. Усі вони загинули в мирній державі, яка зі зброєю в руках змушена відстоювати свою незалежність. Це майже 800 батьків, це дружини, які втратили чоловіка, це діти, які залишилися без батька. Місто максимально підтримує родини загиблих, але скільки б ми не допомагали коштами і пільгами – повернути хлопців неможливо. – Я щиро вам кажу: я б ніколи в житті не хотіла відчути те, що відчувають матері загиблих героїв, — сказала Марина Хонда.

Нагадаємо, День пам’яті захисників України відзначається щорічно 29 серпня відповідно до Указу Президента № 621/2019 від 23.08.2019 «Про День пам’яті» на підтримку ініціатив громадськості та з метою гідного вшанування пам’яті військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, увічнення їх героїзму, зміцнення патріотичного духу в суспільстві.

Для відзначення дня пам’яті та героїзму загиблих захисників було призначено саме цю дату, оскільки 6 років тому трапилася Іловайська трагедія, коли українська армія зазнала найбільших втрат через підступність ворога – збройних російських формувань.

Цього Дня в усій країні відбулася загальнонаціональна хвилина мовчання та заходи із вшанування полеглих героїв.

Катерина Новосвітня

Використання матеріалів сайту лише з активним посиланням на vechirniy.kyiv.ua

Sourse: vechirniy.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *