До меморіалу Героїв Небесної Сотні у Києві принесли особливі паски

107 пасок поклали до меморіалу на алеї Героїв Небесної Сотні у Києві представники Національного музею Революції Гідності й родичів загиблих майданівців. Так вони вшанували захисників-патріотів у межах традиційної акції “Великдень для Героїв”. Паски і великодні харчові кошики передадуть пораненим військовим, що перебувають на лікуванні в ірпінському шпиталі.

— Наше суспільство перебуває у стресі. Пандемія вірусу і контрреволюції загрожує не лише тілу, а й духу людини, свободи нації та незалежності держави. Суспільство схильне знаходити розраду від загроз, тривог і болю зокрема у родинних і релігійних святах. Але варто дбати про свято і відзначати його не лише у колі своєї сім’ї, а й по можливості робити його для тих співвітчизників, яким його не вистачає, або які вже не з нами. Тож наш музей намагається, щоб не лише в жовтні, листопаді та лютому пам’ятали і дбали про новітніх українських героїв. Тому вшановуємо Небесну Сотню цим величним символом Воскресіння, зокрема передаємо паски й інші великодні смаколики нашим мужнім захисникам-воїнам в ірпінському госпіталі. Адже всі ми – одна родина, – розповідає Ігор Пошивайло, генеральний директор Національного Музею Революції Гідності.

Нагадаємо, акцію “Великдень для Героїв” започаткував Національний музей Революції Гідності у 2017 році. Щороку, збираючись разом, родини Героїв Небесної Сотні, рідні героїв російсько-української війни, військові, волонтери, відомі громадські і культурні діячі, музейники та митці випікали паски й розписували писанки, розповідали про свої локальні й родинні традиції. А перед цим – школярі і всі охочі писали писанки, які розвішували на алеї Героїв Небесної Сотні і на Михайлівській площі біля меморіалу загиблим українським воїнам.

— Проєкт “Великдень для Героїв” – не просто відображення однієї етнографічної традиції – це значно ширше явище. У звичаєвості українців Великдень сприймався як Воскресіння, Великий день роду. Бог відпускає душі покійних на Землю у чистий четвер і ангели Небесної Сотні сходять теж. Упродовж трьох років цей проєкт здійснювався у Києві, Львові, Тернополі. Цьогоріч планували відвідати Запоріжжя. Є історичні відомості, що козаки випікали паску із шести десятків яєць. Цікаво було б, відштовхуючись  від козацьких традицій, спекти для Героїв саме таку паску!, – ділиться враженнями Галина Олійник, кураторка проєкту “Великдень для Героїв”.

У зв’язку з карантинними заходами цьогоріч акція “Великдень для Героїв” відбулася в іншому форматі, але й з елементами основного традиційного. Частину пасок спекли родичі Небесної Сотні, частину пасок і великодніх смаколиків забезпечили працівники Музею Майдану.

Слідкуйте за актуальними новинами на наших каналах у Telegram та Facebook.

Sourse: vechirniy.kyiv.ua

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *