Якщо раніше люди проводили свій вільний час за переглядом фільму, або ж прочитанням книги чи газети, то сьогодні більшість людей віддають перевагу соц. мережам, й часу побути сам на сам, і просто зібратись з думками взагалі не вистачає, навіть під час карантину.
Проте, як не крути, а виділити на практику медитації хоча б 10 хвилин в день – варто, адже це допоможе сконцентруватися та справитися зі стресом чи тривогою.
Тож, що таке майндфулнес-медитація, та чим вона корисна, розповіла колишня в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун у мережі Facebook.
— Майндфулнес означає безоціночну усвідомленість. Ця практика навчає бути повністю присутніми «тут і зараз», помічати звичні стани нашої свідомості, контролювати нашу увагу та поведінку. Люди, які практикують майндфулнес, не настільки вразливі до стресу -пояснює Супрун.
Також, медик зауважує, що постійна практика майндфулнес дає можливість покращити не лише емоційне здоров’я, але й фізичне самопочуття. Вчені дослідили, що майндфулнес сприяє зменшенню больових відчуттів при хронічних захворюваннях, покращенню імунної системи, зниженню артеріального тиску та ризику розвитку серцево-судинних хвороб.
Медитація — не означає просто сидіти, намагаючись нічого не робити. Вона передбачає зосередження уваги на певному об’єкті, зокрема — на диханні, звуках, відчуттях та думках.
-Пам’ятайте, медитація не є панацеєю від усіх проблем. Вона може бути одним зі способів впоратися з емоційним дискомфортом, підвищити продуктивність та розвинути здорові стосунки з іншими людьми. Зараз гарний час, аби спробувати приділити більше уваги цій практиці-підсумовує Супрун.
Ми є в Telegram (стеж за збоями в міському транспорті з нами).
Sourse: vechirniy.kyiv.ua