Що думають українці про життя у містах, показало опитування Соціологічної групи «Рейтинг» від імені Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту.
– Це щорічне опитування дає всесторонній аналіз ставлення громадян до органів місцевого самоврядування та надання комунальних послуг, – пояснили соціологи.
Опитування проводилось у 24 обласних центрах України, що не перебувають під контролем російських чи проросійських сил, включно з Маріуполем та Сєвєродонецьком на Донбасі.
Як оцінюють кияни роботу столичної влади?
Загалом, середній Індекс по всіх містах показує, що 48% мешканців вважають, що у 2019 році справи йдуть у правильному напрямку. Індекс зростає – у 2015-році таких було 15%.
Якщо ж поглянути на Київ, то результати, у порівнянні з іншими, скромніші – 35% мешканців столиці вважають, що справи у місті йдуть у правильному напрямку.
Щодо індексу задоволеності якістю 22 сфер та послуг, то тільки у чотирьох містах він залишився без змін, всюди решта – погіршився. Від лідера (Вінниця) до аутсайдера (Миколаїв) всього 0,8 пункта.
При цьому Києву не вистачило 0,3 пункта до твердої «трійки». Показово, що жодне місто не дотягнулося навіть до оцінки «добре» у цій сфері.
Найбільше «цілком» або «швидше» схвалюють діяльність Міського голови та Міської ради в Івано-Франківську, Чернігові та Хмельницькому – понад 80 відсотків! У Києві таких 32% та 26% відповідно. Найнижчі рейтинги у міської влади Херсона – 9% та 11%.
Щодо комунальної сфери, то за результатами опитування, без змін залишився індекс вуличного освітлення. Щодо водопостачання, каналізації, збору сміття, утримання дворів та прибудинкової території, на думку опитаних, стало гірше.
Єдина сфера, де мешканці столиці помітили покращення, – це утримання парків та скверів.
В українців, традиційно, висока довіра до армії та церкви. Зросла довіра до нових Президента та Верховної Ради, а також до Кабінету міністрів.
Цікавим є і рівень довіри до місцевих ЗМІ – 48%. Це навіть дещо вище, ніж до національних.
Та все ж, якщо брати такі ціннісні орієнтири, як демократію та заможність, то волелюбні кияни, як і мешканці 7 міст Західної України, вважають, що демократія більш важлива, ніж заможність.
Опитування проведено на основі вибірки, яка включала 19 200 респондентів.
Статистична похибка для кожного міста не перевищує ±3,5%. Досяжність респондентів у середньому склала 67,7%.
Читай "Вечірку" в Telegram та Facebook.
Sourse: vechirniy.kyiv.ua