Для більшості людей зима асоціюється з мандаринками. І як не дивно, саме в холодну пору року, переважно взимку, ми вживаємо найбільше мандарин. Це вже стало своєрідним «наркотиком», від якого просто неможливо відмовитися.
Проте якими б мандарини не були смачними, їсти їх потрібно у помірній кількості. Колишня в. о. охорони здоров'я України Уляна Супрун поділилася цікавими фактами про мандарини у мережі Facebook.
– Культ мандаринів як фруктів, що поїдаються кілограмами, схоже, існує лише на пострадянському просторі, де за залізною завісою склалося так, що окрім холодостійких мандаринів із Грузії, зокрема Абхазії, інших цитрусових взимку і не було. А возити з Грузії мандарини було просто, вони, либонь, псувалися швидко, тож якщо в країні дефіциту «викинули на прилавки» мандарини, всі їх багато купували і поїдали, – розповідає Супрун.
Мандарини можна смажити й маринувати з часником
Мандарини додають у салати та соуси, і вони добре поєднуються з горіхами, шпинатом, сиром фета, оливками, запеченою курятиною чи рибою, і їх навіть можна смажити дольками і маринувати з часником і олією.
Мандарини корисні
У 200 грамах дольок мандаринів – 14% денної потреби у розчинній клітковині. У цій же кількості – 87% денної потреби у вітаміні С, третина денної потреби в каротиноїдах, і 7% від необхідної кількості кальцію, а також магній, залізо і калій. Їсти мандарини з м’яким сиром чи оливковою олією – не така вже і химерна ідея, адже жири допоможуть каротиноїдам засвоїтися в кишківнику.
Скільки можна з’їсти мандаринів
Дорослій людині, яка не худне, не має цукрового діабету 1 типу, і не важкоатлет(ка), на добу потрібно 225 – 325 грамів вуглеводів. Дітям, відповідно, вуглеводів треба значно менше, тому слід або їсти кілька мандаринів, або відмовитися від вуглеводів того дня. Це була м’яка версія поради щодо кількості, з любов’ю до вас.
Але ж від мандаринів висипає
У будь-кого мандарини не викликають харчову алергію, лише у чутливих до них людей. Люди з алергією, приміром, до сої, мають і супутні алергії на пилок чи цитрусові.
Мандарини та алергії пов’язані там, де ці фрукти вирощують, і причина криється в пестицидах, що застосовують для обробки дерев та врожаю.
– Прикро нагадувати, але «ударні дози вітаміну С» не лікують застуди, тож мандаринами лікуватися не вийде. Але так, достатнє споживання вітаміну С частково запобігає застудним захворюванням, та й вітамін С нам завжди потрібен, – підсумувала Супрун.
Читай "Вечірку" в Telegram та Facebook.
Sourse: vechirniy.kyiv.ua