Ярослава ЗОЛОТЬКО
Всеукраїнська акція «НІ безвідповідальному продажу ЗЕмлі!» проходить сьогодні під Верховною Радою України. Тисячі людей приїхали з усієї країни, щоб запобігти продажу української землі.
Законопроєкт № 2178-10, який скасовує мораторій на продаж землі, було прийнято у першому читанні. Проте до нього внесли понад 2 тисячі поправок. Сьогодні відбулися громадські слухання щодо законопроєкту.
Організатор мітингу – ГО «Аграрний союз України».
– Україна є найбільшим постачальником олії, зерна, кукурудзи. Аграрний сектор – локомотив економіки. Що потрібно зробити з локомотивом, щоб прискорити його хід? Прибрати машиніста. Міністерство аграрної політики прибрали. А вони все їдуть. Що тепер треба прибрати? Рейки. Давайте заберемо в них землю, щоб вони їхати перестали. Що відбувається? Польща ставить пам’ятник українському заробітчанину, німецький уряд приймає рішення про створення спеціальних умов для вихідців з України. Тому що українець добре працює. То навіщо нам шукати по світах, якщо потрібно навести лад в нашій країні. І перше, що потрібно казати владі, – ні тому, що в українців забирають найбільший скарб, – зазначають активісти зі сцени.
ГО «Аграрний союз України» вимагає дозволити купувати землі лише державі до тих пір, доки не буде створена система іпотечного кредитування для фермерів та сільгоспвиробників.
– Ми проти дикого розпродажу земель сільськогосподарського призначення. Нам важливо знати кількість та якість таких земель. Також ми проти продажу земель іноземцям. Конституція України визначає , що земля – українське багатство і вона не може бути продана будь-якому іноземцю. Якщо в законодавчому полі це буде врегульовано, щоб не було дикого розпродажу, можливо, ми підтримаємо цю ініціативу влади. Ми за чіткі європейські правила, щоб був визначений механізм: хто має право купувати, у якій кількості, і не іноземцям, – зазначає Володимир Ворох, голова Чернігівської обласної організації Профспілки працівників Агропромислового комплексу.
Також активісти зазначають, що якщо в Європі один гектар землі може коштувати 15 тис. доларів, то в нас – 1 тис.
Юрій Сиротюк, заступник голови Всеукраїнського об'єднання «Свобода», зазначив, що земля належала нашим батькам, дідам, вони життя клали, щоб ця земля залишилася нам, а ми передали її своїм дітям.
– Земля належить українській нації. Народ є джерелом влади, і голосування за цей закон буде державною зрадою, – підсумував Сиротюк.
До речі, Київрада звернулася до Президента України, Верховної Ради та Кабміну з вимогами заборонити продаж землі сільськогосподарського призначення.
Активісти наголошують, що мітинг безстроковий.
Слідкуйте за актуальними новинами на наших каналах у Telegram та Facebook.
Sourse: vechirniy.kyiv.ua