«Прозорість і підзвітність»: обговорили реальний стан житлово-комунальних послуг у Києві

Сьогодні на засіданні робочої групи «Прозорість і підзвітність», на якій головував начальник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко, обговорювали гостру і наболілу проблему – реальний стан житлово-комунальних послуг у Києві

Те, що питання є злободенним, свідчать численні скарги містян, організацій до КМВА на підвищення вартості послуг керуючих компаній ЖКГ, на бездіяльність у цьому плані посадовців міськдержадміністрації, які роками не звертали уваги, у яке «провалля» падає це господарство.

Тому тут треба негайно наводити лад. Які заходи – прозорі, чіткі, зрозумілі територіальній громаді – вживає КМВА, якою далі буде «дорожня карта» вирішення цих актуальних питань? Насамперед, потрібне якісне, вчасне, об’єктивне інформування громадськості, чого не було, на жаль, упродовж багатьох років.

Історія цього питання бере початок ще з березня 2020 року, коли з’явилося розпорядження голови КМДА Віталія Кличка про конкурси на відбір управителів багатоквартирних будинків. Однак упродовж п’яти років це розпорядження не виконувалося. У 2024-му до цього документа було внесено зміни, зокрема окреме розпорядження щодо цього підписав тодішній начальник КМВА Сергій Попко, яке дозволило РДА провести конкурс на обрання управителів багатоквартирних будинків. Це призвело до підвищення вартості послуг.

Враховуючи скарги киян, Тимур Ткаченко 21 березня 2025 року скасував  розпорядження начальника КМВА Сергія Попка (№1311 від 14 листопада 2024 року). Причина скасування — порушення закону про регуляторну політику: це вказано в поданні Державної регуляторної служби. Адже документ було підписано без належного обговорення з громадянами. Водночас посадовці в мерії переклали повноваження місцевого самоврядування на начальника КМВА.

Тому сьогоднішня Київська міська військова адміністрація розглянула це питання через непрозорість рішень, які лягли фінансовим тягарем на мешканців. КМДА повинна була запобігти порушенням, але не зробила цього.

Як наголосив нині під час засідання робочої групи Тимур Ткаченко, ситуацію необхідно врегулювати з урахуванням інтересів киян і можливостей комунальних підприємств. Свої пропозиції озвучили представники громади, РДА, керуючих компаній, депутати Київради, КМДА — обговорення відбулося відкрито. Всі визнали: кияни не були поінформовані належним чином. Це треба виправити. Тимур Ткаченко особливо наголосив на необхідності проведення відповідальної інформаційної кампанії в територіальній громаді.

На сьогоднішньому засіданні не було очільника міста Віталія Кличка, профільного заступника голови КМДА Петра Пантелеєва. Хоча проблемне питання стосується понад 7600 будинків.

«Попереду — конкретні рішення, нормативні акти, робота з депутатами над механізмами компенсації зростання цін. Варто врахувати й об’єктивне зростання витрат управителів — подекуди понад 200 відсотків від рівня 2017 року. Ситуація непроста. Але ми живемо в одному місті — і мусимо вирішувати це разом», – зазначив начальник КМВА Тимур Ткаченко.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *