У книзі розглядаються примусові трансформації Хрещатика у 1930-х роках; перипетії конкурсних змагань 1940-х років, а саме пошук кращих концептуальних рішень повоєнного розпланування і стилістичних орієнтирів, досвід відбудовчих робіт.
Окремий розділ складають десять архітектурних есеїв повоєнного Хрещатика, в яких розкривається зашифрований авторами зміст створених архітектурних форм.
Також викладено наслідки публічного усвідомлення подій Революції Гідності у вигляді результатів двох Міжнародних архітектурних конкурсів 2015–2018 рр.
«Ця книжка про те, як зусиллями кількох поколінь створювалося й видозмінювалося унікальне середовище центру Києва — Хрещатик з трьома площами, де впродовж всіх етапів його розвитку концентруються ідеї, матеріальні можливості, зусилля, таланти, естетичні уподобання, технічні можливості, технології тощо. І як в архітектурі віддзеркалюється ідеологія, політичні і соціальні проблеми, як відбувається самовираження народу, міської громади, окремого громадянина і як все це з плином часу нашаровується у забудові», — зазначив у передмові Микола Дьомін.
Наталія Кондель-Пермінова — реставраторка, історикиня, архітекторка, кандидатка архітектури, старша наукова співробітниця Інституту проблем сучасного мистецтва Академії мистецтв України. Авторка понад 50 науково-популярних видань.
Презентація книжки Н. Кондель-Пермінової «Хрещатик — комунікатор між часами»
Коли: 17 червня о 18:00
Де: ДНАББ ім. В. Г. Заболотного, просп. Перемоги, 50
Вхід вільний
Нагадаємо, у Сирецькому парку стартують кінопокази просто неба
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua