У виставковій залі Успенського собору Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» відновлює роботу виставка «Києво-Печерська лавра в планах і кресленнях XVII — початку ХХ століть». Це — спільний проєкт заповідника і Центрального державного історичного архіву України.
На виставці представлені картографічні матеріали, які демонструють розвиток архітектурного ансамблю Києво-Печерської лаври від середини XVII століття. Можна побачити малюнки, плани будівель монастиря, створені під керівництвом київських міських архітекторів — Андрія Меленського, Володимира Ніколаєва, Євгена Єрмакова.
Фрагмент обмірних креслень церков та пам’яток цивільної архітектури на верхній території Києво-Печерського монастиря. Архітектор — Андрій Меленський. 1818 рік.
Крім зображень славетних лаврських печер і наземних споруд, на виставці представлені плани і креслення деяких географічно віддалених від Києва місцин, пов’язаних з історією лаври як її колишніх вотчин та приписних монастирів. Так, серед експонатів — унікальний план лаврських володінь на лівому березі Дніпра, що датується 1640-ми роками.
Також на виставці можна побачити макети Великої Печерської церкви — Успенського собору XI-го та XVIII-го століть, а також плани-макети Ближніх і Дальніх печер Києво-Печерської лаври.
Експозиція у виставковій залі Успенського собору. Фото: заповідника
Експозиція у виставковій залі Успенського собору. Фото: заповідника
Графік роботи: щоденно, з 9:00 до 17:00, без перерви.
Адреса: вул. Лаврська 9, виставкова зала Успенського собору Києво-Печерської лаври.
Вартість входу до заповідника: 80 грн (пільговий квиток для студентів і пенсіонерів — 40 грн., вхід для військовослужбовців ЗСУ безкоштовний).
Раніше «Вечірній Київ» писав про знищений Успенський собор Києво-Печерської Лаври. 3 листопада 1941 року о 14:30 у Києві серією вибухів було підірвано головний храм Києво-Печерської Лаври, що слугував усипальницею для київських князів.
Ольга КОСОВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua