Постановку «Ін’єкція безсмертя» здійснила режисерка Олена Щурська.
«Зачарувала магія п’єси, яка написана майже 100 років тому і знову актуальна, — каже вона. — Йдеться про питання знецінення цінностей. Щось відмирає, щось зароджується — і в цьому круговороті необхідно зрозуміти, що ж є вічними цінностями. Глибинна та цікава тема дає змогу по-новому розкрити й акторський потенціал Лілії Ребрик. Починали роботу ще до карантину. Під час локдауну яснішими стали точки дотику до сьогодення».
Про що вистава
Красива жінка, світова зірка, яка має абсолютно все: гроші, славу, увагу залицяльників. Її бажають, кохають, боготворять. Проте вона байдужа до життя, але така пристрасна, аби жити!
Емілія приїздить до маленького патріархального містечка, гастролі зірки перевертають все з ніг на голову, її таланту поклоняються всі навкруги. Молода красуня намагається тут врятуватися від найбільшого свого страху, а врешті-решт проходить шлях від улюбленої примадонни до ворога.
Чим же завинила Емілія Марті перед місцевими мешканцями, щоби вони вчинили над нею самосуд?
Фото: Молодий театр
Фото: Молодий театр
Фото: Молодий театр
В п’єсі Карела Чапека головна героїня Емілія Марті скористалася рецептом безсмертя — і живе вже 300 років, лише змінюючи своє ім’я. Час дії чудодійного засобу Макропулоса завершується, і вона будь-що має знову роздобути цей рецепт. До містечка героїня приїздить, нібито щоб дати свідчення в судовій справі про родовища. Та з’ясовується, що вона розшукує один старовинний рукопис…
У постановці театру дія п’єси перенесена в наш час. Свою специфіку має й суд, показаний у виставі, — ефіри, олігархи, розкрутка справи в інформаційну добу. Мешканці, які спочатку захоплюються примою, не можуть прийняти її бажання, прагнуть самосуду. Це історія жінки, яка презентує себе світові, але суспільство не визнає її право на особисту правду.
Постановка означена як «танцювальна чума».
«У нас була ідея зробити танцювальну виставу, де головна героїня — зірка та актриса, яка фантастично танцює. Адже це любить і сама Лілія Ребрик. А її чоловік, хореограф Андрій Дикий, допомагав створити хореографію вистави, — зазначила Олена Щурська. — Інколи танці можуть стати абсурдними, перетворюватися на божевілля, охоплювати ціле місто. Сценографія у нас побудована на світлі. Художник-простановник Пилип Нірод працював на телевізійному каналі, тому добре знає зворотний бік телешоу, що теж присутні у нашій постановці. Судова справа, про яку йде мова, у виставі висвітлюється на телебаченні. І це теж важлива тема: телебачення часто формує суспільну думку, бачення, але там багато „сміття“. Як серед цього виокремити справжні цінності».
Коли: 10-11 вересня о 19:00
Де: Молодий театр
Вартість квитків: 150-500 грн.
Читайте також — Театральний вересень: які вистави покажуть у столиці
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua