9 листопада за православним календарем — це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця, послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія.
Охочих запрошують долучитися до програми «Писемні джерела України: від літопису до петрогліфу».
Розклад заходів:
Киянам розкажуть про основи кирилічного письма. Фото: КПЛ
13:00–14:00 Авторський майстер-клас з історії писемності та основ кириличного письма реконструктора Дмитра Чубія
Під час майстер-класу ви ознайомитеся з історією появи і розвитку письмового приладдя і матеріалів, а також отримаєте можливість освоїти техніку написання окремих давніх слів і цифр, використовуючи автентичні письмові прилади та матеріали, і навіть зможете самостійно створити власний манускрипт.
14:00–14:30 Публічна лекція «Давні графіті Варязьких печер» провідного наукового співробітника НЗКПЛ к.і.н. Ярослава Литвиненка
14:30–14:45 Історичний екскурс «Написи на цеглі Княжої доби» наукової співробітниці НЗКПЛ Олени Махоти
14:45–15:00 Історичний екскурс «Ігумен Михайлівського Золотоверхого монастиря Феодосій Сафонович та його надгробок у Києво-Печерській лаврі» старшого наукового співробітника НЗКПЛ Євгена Кабанця
Також в експозиції виставкової зали Успенського собору ви зможете побачити: оригінальні пластичні реконструкції преподобних печерських, що безпосередньо дотичні до лаврського літописання, — Нестора Літописця, ігумена Варлаама, архімандрита Полікарпа; фрагменти надгробної плити відомого українського історика Феодосія Софоновича; колекцію давньої київської плінфи.
Коли: 9 листопада, 13:00 — 15:00
Де: виставкова зала Успенського собору
Вартість: за вхідним квитоком до Національного заповідника «Києво-Печерська лавра»: 80 грн, пільговий квиток для студентів і пенсіонерів — 40 грн, вхід для військовослужбовців ЗСУ безкоштовний.
Українська — мова Перемоги: у столиці пройде тематичний форум. До Дня української писемності та мови лідери думок обговорять наше культурне майбутнє.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua