Завтра, 31 січня, у Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури (Вознесенський узвіз, 20) відбудеться відкриття виставки творів Ади Рибачук та Володимира Мельниченка — тандему, який створив тисячі творів в різних видах мистецтва. Ця виставка присвячена 90-річчю Володимира Мельниченка.
В експозиції представлять студентські твори митців з фондів кафедри живопису НАОМА та фонду Ади Рибачук та Володимира Мельниченка. У 1954 році митці виїхали на літню практику до зимних берегів Білого та Баренцевого морів. Сім років вони прожили серед корінного населення Крайньої Півночі, збагнули культуру, звичаї, філософію місцевого народу ненців.
«У північній філософії образ людини завжди був невід’ємно пов’язаний з образом природи. Вона є суворою, але духовно чистою. Саме такими і можна побачити ненців на полотнах в експозиції виставки — на нас дивляться мужні відлюдники в гармонії із собою та суворою природою», — зазначають у академії.
В експозиції можна роздивитися замальовки, етюди та підготовчі ескізи до дипломів Володимира Мельниченка та Ади Рибачук з тієї літньої практики 1954-56 років.
Станкові роботи українських митців зберігаються в музеях та колекціях по всьому світу, але більшість монументальних робіт можна побачити саме в Києві. Найвідомішими серед них є мозаїки Центрального київського автовокзалу (1960), мозаїчні панно Центрального палацу дітей та юнацтва та декоративне дно басейну перед ним (1963-1968), а також Парк Пам’яті та Стіна Пам’яті (1968-1981) на території меморіально–обрядового кремаційного комплексу на Байковій горі Києва.
Ольга КОСОВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua