У мистецькому проєкті «Квіти Донбасу» вперше експонуються твори з приватної збірки митця, написані в період 2014-2022 років. Це численні пейзажі та натюрморти, що є своєрідною рефлексією на російсько-українську війну.
Для митця його боротьба проти загарбників почалася ще у 2014 році у складі добровольчого батальйону «ОУН». З початку повномасштабного вторгнення, він вступив до лав ЗСУ, продовжуючи героїчно захищати українську землю від підступного ворога.
Попри трагічну тематику війни, картини митця випромінюють оптимізм. Фото: Національний музей літератури
«Його роботи сповнені символізму, митець звертається до теми покинутої, забутої землі, що потерпає від крові, вибухів, викликаючи у глядача почуття страху, тривоги», — розповідає кураторка експозиції Стефанія Андрусяк.
За її словами, навіть у цей нелегкий час митець не втрачає оптимізму, часто звертається у своїх роботах до зображення квітів, як символу надії та розквіту.
Фото: Тетяна Асадчева
Фото: Тетяна Асадчева
Фото: Тетяна Асадчева
Фото: Тетяна Асадчева
Фото: Тетяна Асадчева
Фото: Тетяна Асадчева
«Саме ці роботи, представлені на виставці, показують особисте ставлення митця до війни в Україні. Вони дають змогу глядачам по-новому поглянути на сьогоднішні події, ще раз переосмислити їх, знайти для себе нові символи й значення нашої боротьби», — зауважують у Національному музеї літератури.
Про особистість Бориса Гуменюка, як митця розповів також його колега, поет Іван Андрусяк, відзначивши різнобічність таланту, неповторність художнього світу митця та мужнього воїна.
Мистецький проєкт триватиме до кінця жовтня. Фото: Національний музей літератури
У своїх роботах митець звертається до теми покинутої, забутої землі, що потерпає від крові, вибухів, викликаючи у глядача почуття болю, тривоги. Чорно-червоні барви війни надавали його віршам зболених емоцій, а картини у художника — життєствердні, оптимістичні, бо таким він хоче бачити світ після кривавості й жорстокостей війни.
Також в експозиції представлені рукописи, книги, світлини та інші цікаві артефакти російсько-української війни.
Виставка «Квіти Донбасу»
Коли: до кінця жовтня
Графік роботи музею: пн.- сб. з 10.00-18.00, нд — вихідний.
Де: вулиця Богдана Хмельницького, 11 (станція метро «Театральна»)
Вартість квитків на сайті музею.
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua