Експозиція, яка має символічну назву «НЕЗЛАМНІ» присвячена не лише українським воїнам, але й усім, хто бореться за нашу держави проти російських загарбників: бійці територіальної оборони, і волонтери, і лікарі й просто маленькі діти, які співають і збирають допомогу ЗСУ.
Ініціаторами створення фотопроєкту стало мистецьке об’єднання «Kyivphotos-Hall 2012» за сприяння Національної спілки фотохудожників України.
У середині вересня, кураторська група під керівництвом Валерія Лещинського відібрала для артпроєкту різножанрові авторські фотороботи: портрети, стріт, краєвиди, натюрморти, репортажні, фотоколажі, макрофотографування та інші жанри.
У фотопроєкті представлені роботи 35 митців. Фото: Валерій Лещинський
Мистецький проєкт об’єднав довкола себе 35 сучасних фотохудожників, серед яких: Андрій Дубчак (Donbas Frontliner Media), Борис Бухман (Одеса), Світлана Задоровська (Київ), Оксана Йохансен (Рейк’явік, Ісландія), Дмитро Козацький/Орест (ОЗСП «Азов»), Маруся Слобожан (Київ), Костянтин Сова (Київ), Олена Фокова (Буча), Валерій Лещинський (Київ), Олена Цьома (Київ), Анна Сафронова (Тімішоара, Румунія), Леся Тесля (Старі Петрівці, Україна), Олена Лемберська (Київ), Станіслав Остроус (Харків) та Максим Бурлака (Київ), Юрій Плесюк (Київ), Олег Андрос (ЗСУ), Дмитро Журавель (Одеса), Артем Ляхович (Київ) та інші.
Фото: fotoafisha.com
Фото: fotoafisha.com
Фото: fotoafisha.com
Багато майстрів були присутні на відкритті експозиції та розповіли про історію створення своїх робіт та їх символічне значення для нашого часу. Також деякі автори порадували гостей багатогранністю свого таланту. Так, Артем Ляхович не лише розповів про свою світлину з дівчинкою, яка слухає гру віолончелі у бомбосховищі, але й виконав на прохання гостей один з творів видатного німецького композитора Йогана Себастьяна Баха.
Леся Тесля та Валерій Лещинський. Фото: Oleksandr Bielienkyi
Вперше у виставкому проєкті представлена робота Лесі Теслі, де фотографка зафіксувала сумну постать молодої дівчини на фоні соняшників. За словами авторки, цю роботу вона створила у час пандемії коронавірусу, а головною моделлю виступила її сестра. Зараз робота набула для Лесі особливого значення, бо саме на цьому полі ще пів року тому їздили ворожі танки, а сама мальовнича місцевість опинилася в окупації на декілька тижнів.
Куратор експозиції Валерій Лещинський та Ірина Антонович. Фото: Валерій Лещинський
Перевернутий з початком війни всесвіт знайшов своє оригінальне втілення і в спільній роботі митця з Харкова Святослава Остроуса та киянина Максима Бурлаки. На світлині зображена площа Свободи у Харкові, уражена російською ракетою. Герой світлини мужньо тримає стійку догори ногами, не втрачаючи при цьому рівноваги. На думку авторів, цією роботою вони хотіли продемонструвати незламний дух харків’ян та багатьох українців, який сьогодні надихає увесь світ.
Неповторний одеський гумор демонструє робота Бориса Бухмана, де герой світлини — чоловік у військовій формі, який стоїть на фоні барикади з надписами: «Одеса — це таки Україна».
Учасники заходу у бібліотеці імені Гоголя. Фото: Артем Ляхович
Надзвичайно зворушливу роботу представила в експозиції майстриня з Бучі Олена Фокова. За словами авторки героїнею світлини стала її подруга, яка на жаль передчасно пішла з життя, напередодні війни.
Також відвідувачі мають змогу побачити одну з відомих робіт фотографа і керівника пресслужби полку «Азов», зроблену з бомбосховищ «Азовсталі». Нещодавно Дмитро повернувся з російського полону і нині проходить реабілітацію.
Фотопроєкт триватиме до середини листопада. Фото: Валерій Лещинський
Також в межах проєкту можна зробити донати на будь-яку суму за допомогою к’юар-коду Благодійного фонду, який закуповує ліки та засоби особистої гігієни для постраждалих українців у Київській, Сумській, Запорізькій та Харківській областях.
Виставка-фотосалон «НЕЗЛАМНІ»
Коли: до 13 листопада
Де: вулиця Велика Васильківська, 136 (станція метро Либідська)
Вхід вільний за розкладом роботи бібліотеки.
Телефон для довідок: +380 44 529-14-73
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua