Марія КАТАЄВАСьогодні ми відзначаємо День Гідності і Свободи, до якого приурочено чимало мистецьких заходів — кінопоказів, концертів та вистав. Крім того, на вас чекають майстер-клас про основи стилю, лекції по фізіогноміці та культурологічний погляд на секти в Україні, зустріч з художником Анатолієм Криволапом, розмова про гендер і культуру, дискусія про фотографію в мистецтві та історії, унікальнйи концерт "Хорал безсмертя", кіноконцерт «Depeche Mode: Spirits in the Forest» та багато іншого.
ДЕНЬ ГІДНОСТІ І СВОБОДИ
До Дня Гідності та Свободи у столиці пройдуть меморіальні, урочисті та культурно-мистецькі заходи.. Зокрема:
«Київ незламний». Мистецький захід – кіно, фото, музика
Британський панк-режисер Філ Стронґмен представить документальний фільм “Kyiv Unbroken/Київ незламний” про Революцію Гідності.Стрічку присвячено подіям Майдану з листопада 2013-го до лютого 2014 року, митцям, які брали в них участь, і впливу революції на художників, фотографів, скульпторів, музикантів, кінооператорів та на Східну Європу загалом. До створення долучилися митці з Києва, Дніпра та Харкова, а саме піаністка й художниця Владислава Бучко, художник Роман Мінін та скульптор Сергій Шауліс.Глядачі побачать роботи фотографа Володимира Шуваєва. Його світлини з Майдану увійшли в сотню кращих за 2014 рік за версією агентства AFP й були опубліковані по всьому світу. Звучатиме музика у виконанні Влади Бучко, випускниці Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського. 14:00–17:00 – перегляд фотовиставки Володимира Шуваєва14:00–14:30 – виступ піаністки Владислави Бучко та вітальне слово від Організаторів14:30–15:40 – перегляд фільму “Kyiv Unbroken / Київ незламний” (тривалість 80 хв)15:45–17:00 – Q&A: зустріч та дискусія з творчою групою: британським панк-режисером Філом Стронґменом, журналістом і фотографом Володимиром Шуваєвим, піаністкою й художницею Владиславою Бучко та ін. Де: Колонна зала КМДА, вул. Хрещатик, 36 Вхід вільний, реєстрація
«М³: Майдан Меморіал Музей». Відкриття виставкового простору
На земельній ділянці, відведеній під майбутній Музей Революції Гідності (алея Героїв Небесної Сотні, 3-5), до відзначення Дня Гідності та Свободи споруджено тимчасову конструкцію. На цій компактній площі (144 м²) під відкритим небом розміщено виставку "М³: Майдан. Меморіал. Музей", яка лаконічно, але емоційно розповідає про Помаранчеву революцію, події на Майдані зими 2013-2014 років, про створення Меморіалу Небесної Сотні та Музею Революції Гідності.На виставці є інтерактивні елементи для відвідувачів, зокрема карта місць Революції Гідності, де можна згадати про найзначиміші місця протестів у центрі Києва, пов’язати стрічки з написами про особисті уявлення щодо цінностей і свободи, вшанування героїв. Цей простір залучає відвідувачів до рефлексій і співтворення.
Коли: о 17.00 Де: алея Героїв Небесної Сотні, 5Вхід вільний, реєстрація
Вистава "Ми, Майдан" за п'єсою Надії Симчич
У день Гідності та Свободи покажуть виставу «Ми, Майдан» за п’єсою Надії Симчич. Виставу створено в жанрі документальної драми. Слова, які говорять актори зі сцени, (а текст п'єси заснований на постах та словах, що взяті в соціальних мережах, сказані під час ефірів, мітингів, Віче) настільки правдиві, вражаючі, що додатково не потребують розігрування та сценічної дії. Ваша уява витягує з пам'яті необхідні картинки, відчуття.
Коли: о 19.00Де: Київський академічний театр Колесо, Андріївський узвіз, 8 Вартість квитка: 100 грн.ВЕЧІР ІСТОРИЧНИЙ
Гофман і Серапіонове братство наших 20-х
Бажанів образ Гофмана цілком вписувався у концепцію розвитку української літератури (та й ширше — мистецтва), яку вимріяв і прагнув втілити в життя Микола Хвильовий, засновник ВАПЛІТЕ — такого собі Серапіонового братства наших 20-х. До розмови про Гофмана, «Гофманову ніч», а також про експресіонізм як стильову рису поеми й одну із течій європейського мистецтва ХХ століття запрошені: літературознавиця Ярина Цимбал, мистецтвознавець Дмитро Горбачов, театрознавиця Ганна Веселовська, кінознавиця Анна Онуфрієнко.
Коли: о 17.00Де: Музей-квартира Миколи Бажана, вул. Терещенківська, 5Вхід за музейним квиткомВЕЧІР КОРИСНИЙ.
Майстер-клас К. Черняк "Основи стилю і кольору"
На зустрічі поговорять про закони побудови стильного образу; про тонкощі формування іміджу; про те як підібрати образ індивідуально для вас і доцільно, про те, як не губитися у світі трендів і про колір в образі: його роль і секрети правильного використання.
Коли: о 18.00Де: пр-т Палладіна, 46/2, корп. 3, офіс СіневоВхід вільнийВЕЧІР ПІЗНАВАЛЬНИЙ.
Моє обличчя саме розповість, як розмовляти зі мною
Чи знаєте ви – як ваше обличчя без слів може видавати ваші емоції? І як навчитись зчитувати цю інформацію з інших? На лекції ви дізнаєтесь все про: базову класифікацію типів і форм особи, підвищення свого соціального статусу за рахунок навичок швидкого та якісного спілкування, навички побудови мовних модулів.
Коли: о 19.00Де: Dialog hub, вул. Володимирська, 43Вхід вільний, реєстрація
Україна сектантська. Культурологічна лекція
Вже декілька століть Україна традиційно є центром східно-європейського сектантства. Саме завдяки сприятливому релігійному клімату квітнуть найдивовижніші культи, які дуже часто є інструментами кримінальних та політичних маніпуляцій. Під час цієї лекції ми розглянуть найбільш цікаві синкретичні секти, що діяли (а деякі й продовжують діяти) на території незалежної України. Від "Білого братства" до "АллатРа", від аматорських домашніх гуртків до вкрай небезпечних культів, що контролюються організованими кримінальними групами та спецслужбами інших країн: протягом десятиріччя лектор входив у довіру та проникав у різні українські секти заради власного культурологічного дослідження. Саме тому під час лекції Александер не тільки пояснить класифікацію та відмінності у вченнях постмодерних синкретичних сект, але й розповість про власний досвід спілкування із сектантами.
Коли: о 19.30
Де: Mezzanine, вул. Нижньоюрківська, 31
Вартість квитка: 250 грн.ВЕЧІР З МИСТЕЦТВОМ.
Artist Talk: Анатолій Криволап в Карась Галереї
Анатолія Криволапа заслужено називають віртуозом чистого кольору. Його роботи вражають не тільки чуттєвістю та водночас математичною точністю колориту, але й майстерністю з якою митець працює з фактурою, об’ємом і “масою” кольору на поверхні картин. Охочих запрошують поспілкуватися з Анатолієм про історію випрацювання ним його ідеології, про перші експерименти та творчі пошуки, про історію “Живописного заповідника” та його бачення розвитку креативних процесів на українській арт-сцені та звісно ж на локальному та глобальному арт-ринках.
Коли: о 17.00
Де: КАРАСЬ ГАЛЕРЕЯ, Андріївський узвіз, 22-а
Вхід вільний, реєстрація
Відкриття — Ремонт: Надія Каабі-Лінке
Використовуючи “ремонт” як метафору, що найкраще описує стан речей у сучасному світі, Каабе-Лінке для свого “ремонту” використала бруківку, нещільно розставивши її по підлозі та залишивши незаповненими щілини між каменями.
Художниця натякає на те, що поняття нестабільності та поголовної неясності сьогодні стали нормою: страх втратити статок, престиж, повагу та вплив переважає часто суперечливі факти, вплив капіталізму на екологію тощо.
Коли: о 19.00
Де: IZONE, вул. Набережно-Лугова, 8
Вхід вільний
ВЕЧІР ДИСКУСІЙНИЙ.
Розмова про ґендер і культуру
Уявлення про суспільні ролі чоловіків та жінок зазнають останнім часом суттєвих змін. Це стосується не лише культурної сфери, наприклад, літератури, в яку приходить все більше жінок-письменниць, але й процесів ширшого масштабу – від участі жінок у війні до квотування в списках політичних партій.
Саме про це й розмовлятимуть професорка «Києво-Могилянської Академії», літературознавиця Віра Агеєва з соціологинею та доценткою КМА Tamara Martsenyuk. Вестиме інтерв’ю директор видавництва «Смолоскип» Rostyslav Semkiv. Розмова торкнеться нового видання «Смолоскипа», збірника наукових праць «Інша оптика».
Коли: о 18.30
Де: Книгарня "Є", вул. Лисенка, 3
Вхід вільний
Дискусія «Фотографія — документ доби чи (та) мистецтво»
Дискусія буде присвячена фотографії як художньому та документальному медіуму: чи існує межа між репортажем та мистецтвом, коли фотографія перестає грати інформативну функцію та входить у поле мистецтва й, навпаки, коли художня робота стає історичним документом? За участі Андрія Боярова, Галини Глеби, Вітаутаса Міхалькевічуса, Катерини Радченко. Модеруватиме Катерина Яковленко.
Коли: о 19.00
Де: PinchukArtCentre, вул. Велика Васильківська/Басейна 1/3-2, 3й поверх
Вхід вільний, реєстрація
ВЕЧІР ПРО ВАЖЛИВЕ.
Показ фільму «Явних проявів немає» та спілкування з ветеранками
«Явних проявів немає» – це фраза, яку військові часто чують в наших районних та обласних лікарнях, куди приходять з психічними травмами, потребуючи допомоги. Але поки на тілі немає фізичних поранень, не лише лікарі, але й суспільство загалом не помічає таких проблем.
Фільм – документальна історія жінки, яка повертається з війни на Сході України. Розмовляючи з психологами, борючись із ПТСР (посттравматичний стресовий розлад) і панічними атаками, вона намагається повернутися до нормального життя. Стрічка показує шлях від початку реабілітації до повернення на роботу, таким чином піднімаючи тему посттравматичного синдрому в цілому.
Коли: о 19.00
Де: Urban Space 500, вул. Б.Грінченка, 9
Вхід вільний
ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ.
«Хорал безсмертя». Пам’яті жертв Голодомору
З нагоди Дня Гідності та Свободи, пам’яті жертв Голодомору ХІV Міжнародний фестиваль мистецтв «Діалоги культур» підготував концерт «Хорал безсмертя». Виступають піаністки Євгенія Басалаєва та Людмила Марцевич, а також Ірина Калиновська (орган), Муніципальна академічна чоловіча хорова капела імені Л. М. Ревуцького, хор дівчат Київської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату імені М.В. Лисенка. В програмі — народні пісні, твори композиторів України, Японії, Аргентини, Австралії.
Коли: о 19.00
Де: Національна філармонія України, Володимирський узвіз, 2
Вартість квитка: 170-350 грн.
ВЕЧІР В КІНО.
Бунюель, Бог, БДСМ: серія іспанських кінопоказів від «Пусто»
Проти ночі дивимось Денну красуню. Стрічка 1967 року розкриває врешті-решт тему розпусти. Уявіть собі ідеальну жінку та ідеального чоловіка, які живуть ідеальним життям. Вона — чарівна стильна блондинка, він — лікар. У них квартира в центрі Парижа, картки тенісного клубу й вічне кохання. А тепер уявіть, що вдень, доки він на роботі, вона підробляє проституткою задля задоволення. Денна красуня — це фантастично знята історія про приховані бажання, сни, садо-мазо й найчарівніших повій.
Коли: о 19.00
Де: 10minus1, вул. Прорізна, 10
Вхід вільний, реєстрація
Кіноконцерт «Depeche Mode: Spirits in the Forest»
25 липня 2018 року, після приголомшливого туру та виступу перед трьома мільйонами фанатів у 130 містах світу, Depeche Mode завершують свій Global Spirit Tour у Берліні, на сцені театру Вальдбюне. Але йтиметься не лише про цей легендарний виступ, а й про шість історій, пов’язаних із шістьма фанатами, які приїхали побачити фінальний концерт туру з шести різних куточків світу, кожен зі своєю особливою історією. Depeche Mode: SPiRiTS IN THE FOREST — по-справжньому магічне музичне дійство, під час якого ми зможемо спостерігати унікальне явище — як неймовірна сила музики Depeche Mode об’єднує людей, попри мовні, територіальні, вікові чи ґендерні відмінності.
Коли: початок з 19.00 — 20.00
Де: Баттерфляй ДеЛюкс, Сінема Сіті, Планета Кіно Блокбастер, Планета Кіно River Mall, Мультиплекс Sky Mall, Мультиплекс Проспект, Мультиплекс Lavina Mall
Вартість квитка: від 150 грн.
ВЕЧІР В ТЕАТРІ.
Чорний птах з білою відзнакою — Василь Стус
Авторська вистава Петра Миронова про Василя Стуса — видатного українського поета, правозахисника, борця за незалежність України Василь Стус був одним із найактивніших та найяскравіших представників українського дисидентського руху. У виставі також прозвучать вірші Стуса у виконанні Петра Миронова, актора, режисера, письменника, поета, драматурга.
Коли: о 19.30
Де: Театр "Маскам Рад", бульвар Лесі Українки, 12-14
Вартість квитка: 125 грн.
Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.
Sourse: vechirniy.kyiv.ua