Тема домашнього насильства залишається надзвичайно гострою та актуальною у реаліях нашого сьогодення. Тому, проведення акцій, спрямованих на захист та підтримку жертв насильства, а також його запобіганню і попередженню є надзвичайно важливими.
Основна мета виставки показати, що про насильство не можна мовчати.
За словами авторів проєкту, далеко не кожна людина, що стикається з фізичним чи психологічним тиском, здатна вчасно відреагувати на нього та проявити свою позицію, тому часто їй на допомогу приходять музика, поезія, живопис чи скульптура.
В експозиції представлені роботи більше 50 митців. Фото: Тетяна Асадчева
Фото: Тетяна Асадчева
В експозиції представлені понад 50 робіт митців з усіх континентів світу, які самі пережили насильство у різних формах чи проявах, або відтворили біль знайомих чи близьких людей.
Виставка буде постійно оновлюватися, доповнюватися і мандрувати. Після завершення експозиції 5 листопада у Києві, її зможуть побачити жителі Мілану, Риму та інших міст Європи та світу.
Фрагмент експозиції. Фото: Тетяна Асадчева
Фото: Тетяна Асадчева
Фото: Тетяна Асадчева
Фото: Тетяна Асадчева
Фото: Тетяна Асадчева
Окрім основної експозиції, в межах міжнародного артпроєкту заплановані зустрічі з представниками громадських організацій, що опікуються цією проблемою, а також з представниками превентивних органів, науковцями та діячами культури та мистецтва.
У відкритті експозиції взяли участь відомі науковці, громадські та політичні діячі, діячі культури та митці. Із вступними промовами до присутніх звернулися: , народна депутатка Марина Бардіна та пан Мауріціо Ароніка — Президент Благодійного фонду Foundation for United Nations (БФ ФФЮН СДГ) та представник ЮНЕСКО у Болонії.
Виставка триватиме до 5 листопада. Фото: Фото: Тетяна Асадчева
Організаторами артпроєкту є ГО «Віта УКР» та Благодійний фонд Foundation for United Nations (БФ ФФЮН СДГ).
Нагадаємо, з 25 листопада до 10 грудня триватиме Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». У ці дні у Києві заплановані різноманітні заходи, які привертатимуть увагу до цієї проблеми.
Коли: з 11.00-18.00, вихідний день-понеділок
Де: «Інститут проблем сучасного мистецтва» вул. Євгена Коновальця, 18Д (станція метро «Палац Україна)
Вхід вільний
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua